0505 579 17 20

Amfori Bsci Danışmanlığı

Business Social Compliance Initiative yani BSCI sistemi kapsamında denetime tabi olacak olan firmalar veyahut bu standart özelliklerinin işletmeye uygulanması alanında çalışma talep edenlerin ilk tercihi herzaman FLORYA CERT olmuştur. Firmamız BSCI sistemi ile ilgili işletmelerin denetimlerin öncesindeki tüm çalışmaların eksiksiz tamamlanabilmesi için gerekli adımları atıyor ve yöneticilerinizin, çalışanlarınızın BSCI kapsamında bilinçlenmesini sağlıyor.

Türkçe anlamı İŞLETME SOSYAL UYUMLULUK İNSİYATİFİ olan BSCI´ye yakından baktığımızda Avrupa Etik Kaynak Kullanımlı Sosyal İzleme Sistemi olduğunu görüyor ve firmalara bu alanda benimsemenin sağladığı faydaları aktarıyoruz. BSCI denetimlerinde tıpkı diğer standartlarda olduğu gibi bazı konulara değinilmektedir. Bunlar arasında başlıca yasal uygunluklar, firma içinde yer alan çalışma saatlerindeki detaylar, çocuk işçiliklerin önlenebilmesi, zorla çalışma detayları, ayrımcılık ve özellikleri, işyerindeki sağlık ile alakalı konular, güvenlik ile alakalı sorunlar, firma için sosyal uygunluk yönetimi, çevreye bakış açısı, adil olan ücretlendirme sistemi, çalışanların hakları ve sorumlulukları gibi detaylara bakılmakta ve dikkat edilmektedir.

BSCI DANIŞMANLIĞI

BSCI´nin kurulmasındaki asıl amaç firmaların küresel anlamdaki tedariklerindeki zincirlerin sosyal anlamda uyumlarının iyileştirilmesini sağlamanın yanı sıra pratik bir şekilde ve verimli bir biçimde bir sistem olmasını sağlamaktır. Bu nedenle ve amaçlar ile yola çıkan BSCI´de ihtiyacınız olan tüm özellikler ve detayları Florya Cert danışmanları sizlere sunacak ve sağlayacaktır.

BSCI danışmanlığı faaliyetlerini Türkiye´nin her şehrinde sunabilen firmamız ve danışmanlarımız ile sizlerde kısa süre içerisinde denetimlerden başarılı şekilde ayrılabilir ve firmanıza bu standardı kazandırabilirsiniz.

BSCI Danışmanlığı Kapsamında Verdiğimiz Bazı Hizmetler

* İhtiyacınız olan tüm dökümantasyonların hazırlanmasını sağlamaktayız.
* Firma içi çalışma saatleri ile ilgili uygulamaların geliştirilmesi sağlanmaktadır.
* BSCI ile alakalı olan tüm yasal gerekliliklerin kontrolü oluşturulmaktadır.
* Çocuk işçiler ve genç yaştaki işçiler ile alakalı uygulamaların değerlendirilmesi yapılmaktadır.
* Toplu iş sözleşmeleri, sendikalar ile alakalı olan uygulama değerlendirmeleri yapılmaktadır.
* Firma içinde yer alan tüm çalışma koşullarının uygun hale getirilmesi ve değerlendirilmesi yapılmaktadır.
* İş güvenliği ve iş sağlığı alanındaki tüm açıklar tespit edilecek ve gerekli adımlar atılarak risk değerlendirilmesi yapılacaktır.
* Çevre yasalarına uygun olan uyum durumlarının değerlendirilmesi sağlanacaktır.
* Ayrımcılık hususları ile alakalı bilinçlendirme eğitimleri verilmektedir.
* Amfori BSCI danışmanlığı veriyor ve denetim organizasyonunu sağlıyoruz.
* Denetimden önce firmanız için genel bir durum analizinin yapılmasını sağlayarak ön denetimi başarılı bir şekilde geçmenizi sağlıyoruz.
* Varsa eksik dökümanların hazırlanması hususunda firma danışmanlarımız ile BSCI dökümantasyonlarınız oluşturulacaktır.
* Oluşturmuş olduğumuz amfori Bsci dökümanları ile alakalı firmanızdaki etkinlik sağlanmaktadır.
* Sistemlerin hazır olması ile beraber denetim organizasyonları sağlanacaktır.
* Firmalar bağımsız bir şekilde BSCI denetimine girememektedir. Bu anlamda Florya Cert sizin en büyük destekçiniz olacak ve RSP onayı alınarak denetimin organize edilmesini sağlamatkadır.

Florya Cert olarak sizlere danışmanlık veriyor ve BSCI denetimi içerisinde yer alan puantaj sistemindeki en yüksek puanları alarak denetimi başarılı bir şekilde aktarmanızı sağlıyoruz.BSCI denetimini geçerek standarda sahip olarak prestij ile tanışabilirsiniz. Bu denetim sonucunda başarılı olduğunuzda rakiplerinizden açık ara önde olur ve rekabetin oldukça yoğun olduğu sektörünüzde en ileride olma fırsatı edinirsiniz. Firmanızda faaliyetlerini sürdüren işveren ilişkilerinin en iyi seviyelerde olması, sağlam temellere sahip olması sağlanacak olan BSCI ile verimli, kaliteli ve çalışan bağlılığının artış içerisinde olduğu bir sisteme dahil olmuş olursunuz.

Hazırlık süreçleri ve danışmanlık hizmetleri ile  ilgili daha fazla bilgi almak istediğiniz Florya Cert firmasına incelediğiniz internet sitesinde bulunan telefon numaraları aracılığı ile ulaşabilirsiniz. • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum