0505 579 17 20

Asansör CE Belgesi

Asansör Uygunluk Belgesi ve CE Belgesi taleplerinizde en iyi hizmeti alabileceğiniz, test ve teknik dosyalarınızın hazırlanması konusunda uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Asansör üreten firmaların veya hizmetlerinde bulunan kurumların ürünlerinin yönetmeliklere uygun olarak üretilmiş olduğunu, kontrol işlemlerinin tamamının doğru bir şekilde yapılmış olduğunun kanıtı olan CE Belgelendirmesi için profesyonel bir hizmet sunan Florya Cert´i aramadan asla karar vermeyin. Ürünlerinizin belgelendirme aşamalarının tamamında firmamız gerekli olan tüm standartları sizlere sunmakta ve gerekli olan normlara uygunluğunuzun kanıtlanabilmesini sağlayabilmektedir. Özellikle asansörlerin imalatını yapan,ürünlerinin imalatını yapan, montajlarını gerçekleştiren firmaların, ürettikleri ürünler ile ilgili tüm yönetmeliklere hakim olması ve yönetmelikte yer alan koşullara uygun olarak üretilip, ürünlerin tamamının kontrol edildiğinin belgelendirmeler ile kanıtlanması gerekmektedir.

ASANSÖR CE BELGESİ

Florya Cert olarak AB içerisindeki uyumluluğun kanıtı olan, dünya üzerinde üretilen herhangi bir üründe AB güvenlik mevzuatlarına uygun olarak üretimlerin yapıldığını kanıtlayan CE işaretleridir. CE işareti yer alan ürünler Ce Belgesine de sahiptir. CE işaretinin yer aldığı ürünler ürünün tabi olduğu AB standartlarındaki direktif, norm ve diğer detaylara uygun olduğu anlamına gelecektir. Bir tanımlama yapmak gerekirse de asansörlerinizin ce belgesine sahip olması Avrupa Birliği dışında üretilen ürünler adına bir pasaport niteliği taşımaktadır.

Asansörler ile alakalı firmaların ürettikleri ürünlerin pazara sunulmadan önce CE işaretinin alınması zorunludur. Asansörler ile ilgili güvenliklerin tam olduğu, ürünlerin üretim ve sonraki aşamalarındaki her adımın yönetmeliklere uygun olduğunu bildirmesi, belgelemesi ve işaretlendirmesi olması gereken bir durumdur ve az öncede bahsettiğimiz gibi zorunludur. Asansörlerinizdeki tam kalite sistemleri, sağlık ve güvenlik aşamalarının karılanabilmesini sağlayan, uygunluk işlemlerinin üretim ve montaj hizmeti veren firmaların yaptırması zorunludur. Florya Cert olarak ürünleriniz, sistemleriniz için CE işaretlendirilmesi aşamasında denetim, belgelendirme faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürütmekteyiz. Eğitim hizmetlerinde alanında uzman, tecübeli danışmanlarımız ile muayene ve gözetim faaliyetlerinizi de yürütüyoruz. Firmamız geniş akreditasyon ağına sahip bir belgelendirme kurumudur.

ASANSÖR BELGELENDİRMESİ


Asansör faaliyet kapsamında yer alan tüm kurumların ilgili yasalar, mevzuatlar ve yönetmelikler gereğince belgelerinin olması, ce belgesine sahip olması zorunludur. CE Belgesi bulunmayan asansör firmaları yönetmeliklere göre asla ve kesinlikle montaj yapamamaktadır. Asansör ürünlerindeki ce belgeleri ürünlerin güvenirliliğini ispatlamaktadır. Tüketici kişiler ve kurumlar tarafından güvenlik standartlarına uygun olduğunuzu belgelemeniz gerekir. Asansör yönetmeliği kapsamında ürünleri üretenler, montaj yapanlar, revizyon yapanlar, arıza giderenlerin CE belgesine sahip olması, kullanıcılarına güvenlik, sağlık ve diğer alanlarda hizmet sunabilirler.

ASANSÖR CE BELGESİ ALABİLMEK

Asansör belgelendirmesini yapacak olan kurumların, kuruluşların onaylanmış kuruluş olması gerekir. Avrupa Birliği Komisyonları tarafından onaylanan kimlik numarası bulunan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından da onaylanmış olan kurumlar belgeyi sizlere sunabilir. Florya Cert olarak ilgili yönetmelik kapsamında yer alan onaylı firmamız ile sizlerin hizmetindeyiz. Ürünlerinizin ilgili yönetmeliklere uygun olup olmadığını, yetkilendiren, onaylanmış olan kuruluşlarımızı ile onay verilmesi akabinde CE belgesi alabilirsiniz. Florya Cert firması olarak sizler için güvenli ve kaliteli bir hizmet sunacağız. Ce işaretine sahip olan ürünler için hemen incelediğiniz web sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

Modüler Uygunluk Değerlendirme Prosedürleri:

* Modül B (EK IV Bölüm B Asansörlerin AB Tip İncelemesi)
* Modül F (EK V Asansörlerin Son Muayenesi)
* Modül G (EK VIII Asansörlerin Birim Doğrulamaya Dayalı Uygunluğu)
* Modül E (EK X Asansörlerin Ürün Kalite Güvencesine Dayalı Tip Uygunluğu)
* Modül H1 (EK XI Asansörlerin Tam Kalite Güvencesi İle Tasarım İncelemesine Dayalı Uygunluğu)
* AB Tasarım İnceleme Belgesi (EK XI Madde 3.3 Tasarımın İncelemesi)
* Modül D (EK XII Asansörlerin İmalat Kalite Güvencesine Dayalı Tip Uygunluğu)

Florya Cert´i arayarak sizler için gerekli olan tüm süreçlerin profesyoneller tarafından yönetilmesi adına hızlı bir yola adım atmış olursunuz. Firmanızın CE uygunluk beyanını sunabilmesi için tüm süreçte uzmanlarımız ile yanınızda oluyoruz. Ürünleriniz için yol haritası çizebilmemiz adına teknik belgelerinizin hazırlanması ve Ce uygunluk beyanı aşamalarının başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasının sonrasında CE işaretine sahip olursunuz.


asansör belgelendirme
 

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum