0505 579 17 20

Atex - Exproof

Atex - Exproof konusu ile ilgili olarak patlamadan korunma dökünmanı yani ATEX işletmeniz içeriisnde yer alan çalışanların olası bir patlama durumunda anlık olarak yapılması gerekli olanları, patlamanın olmaması için yapılmaması gerekenleri belirtmiş olan belgelerin toplamına denilmektedir. Bu belgeler uygunluk felsefesi kapsamında yapılan firmalar için çalışanlardaki sağlık ile güvenlik hususları esas olarak alınır. İşletmede meydana gelebilecek olan patlayıcı durumları oluşturabilen anların tehlikelerinden firma personellerinin korunması amacı ile ilgili yönetmelik belirlenmiştir.

Patlayıcı ürünlerin yer aldığı veya patlamaya müsait olan bazı durumların oluşabileceği anlar için ilgili yönetmelik gereklilikleri karşılanmalıdır. İşlerme içinde bulunan personellerin sağlık ve emniyetlerinin güvence altına alınması gerekir. Güvenlik muayeneleri, patlayıcı alanların ihtiva eden firmalara ilgili yönetmelik kapsamında değerlendirme gerekir. Değerlendirme ve uygunluk raporu taleplerinin tamamı için incelediğiniz Florya Cert web sayfasında yer alan telefon numaralarını arayabilirsiniz. ATEX sayesinde firmalar işletmenin patlayıcı ortamlarında çalışanları için gerekli olan tüm tedbirleri aldığını beyan etmektedir.

ATEX NEDİR?

Atmospheres Explosibles kelimeleri Fransızca´dan gelmektedir. ATEX demek patlayıcı atmosferler anlamına gelmektedir. Patlayıcı ortamlarda yer alan teçhizatlarda, koruma sistemlerinde güvenle çalışılabilmesi amacı ile gerekli olan teknik ve yasal şartlar kapsamında Avrupa Parlementosu ve Avrupa Komisyonu tarafından Yeni Yaklaşım Direktifleri belirlenmiştir. Bu bağlamda parlayıcı ürünler, patlayıcı ürünler ile kolay olarak yanması mümkün olan ürünlerin yer aldığı ortamlarda kullanılan her türlü ürün, üretimlerin yapıldığı alanlarda olması gereken, uluslararası bir sertifikadır. Atex sertifikası alımı talepleriniz için Florya Cert firmamız ile görüşebilirsiniz.


Kimler Atex - Exproof Sertifikası Almalıdır?

Patlamadan korunma dökümanı yani ATEX Belgesi için patlayıcı atmosfere sahip olan tüm tesisler zorunlu kapsama girmektedir. Ortamın ve personelinizin güvenliği için araç ve gereçlerinizin uygunluğu açısından önem arz etmektedir. Atex Belgesinin kimler için gerekli olduğuna baktığımızda iş kollarından bazılarını sitemizde sizlerle paylaşacağız.

Atex Belgesine Sahip Olması Zorunlu Olan İş Kolları

* Kâğıt Fabrikaları
* Margarin, Zeytinyağı ve Diğer Yağ? İmalathaneleri.
* Aluminyum, Ağaç Tozu Ortaya Çıkan İşletmeler vb.
* Un, Şeker, Nişasta Fabrikaları,
* Yem ve Tahıl fabrikaları
* Kömür tozu ihtiva eden tüm işletmeler
* Uçucu ve yanıcı gazların depolama tesisleri
* LPG ve Diğer Petrol Ürünleri Üretim, Dolum ve Dağıtım Tesisleri,
* Doğalgaz ihtiva eden tüm tesisler
* Kimyasal Madde Üreten ve/veya Depolayan Yerler,
* Boya ve Tiner İmalathaneleri,
* Gaz veya yanıcı madde depolama araçları (tanklar)
* Elektrikli Cihaz ve Teçhizat İmalathaneleri,
* Boya İşlemi Yapılan/Boyahane İçeren İşletmeler,
* Ham Deri İmalathaneleri,
* Akü İmalathanelerinin Bazı Bölümleri,
* Parlayıcı kimyasal depolama alanları..

Florya Cert olarak ürün güvenliği için gerekli olan ve insan sağlığı, personel sağlığı için ihtiyacınız olan tüm hizmetleri sunacak olan  CE belgelendirmesi ve diğer faaliyetler ile hizmetinizdeyiz. Bu kapsamda ATEX EXPROOF belgelendirme sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve firması için özel teklif hazırlanmasını talep edenlerin iletişim sayfamızda yer alan telefon nuamralarını arayarak deneyim sahibi, tecrübeli çalışanlarımızdan bilgi alması yeterli olacaktır.

Atex belgesi yukarıda ismi geçen iş kollarının tamamı için zorunludur. Bu sektördeki firmaların ruhsatlandırma aşamalarında olması gerekir. İlgili standartları sağlayamayan firmaların idari para cezalarından, faaliyetlerinin tamamen durdurulmasına kadar ciddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalacağı bilinmektedir. Atex belgesine sahip olması gereken tüm bu iş kollarına ait olan tesislerde güvenli çalışma ortamı sağlanmalıdır. Atex belgesi alabilmek için profesyonel destek almak istediğiniz an bizi arayabilirsiniz. Hemen sertifikasyon süreçlerinizi başlatacak ve Florya Cert´in uzman danışmanları ile kısa süre içerisinde sizlere ATEX sertifikalandırma aşamalarının tamamlanmasını sağlayacağız.


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum