0505 579 17 20

Basınçlı Ekipmanlar

Basınçlı ekipman sistemlerinde yönetmelikt eyer alan maksimum basınç oranı 0,5 bar ve bunun üzerinde olan çok geniş bir ürün yelpazesini kapsayan bu belgelendirme sistemi alanında tecrübeli  bir ekip ile CE Belgesi ihtiyaçlarınıza çözüm oluyoruz. Basınçlı ekipmanlar arasında hayatımızda yaygın olarak kullanımı bulunan petrol alanı, gaz alanı, ilaç sektörü, plastik ekipmanlar, kimya alanı, kauçuk sistemleri, gıda sektörü, içecekler alanı, cam, kağıt,ahşap gibi tümn yüksek sıcaklıklar ile işlem gören ekipmanlarda, enerji alanında, üretim alanında, tedarik ve dağıtım aşamalarında tercih edilmektedir. Basınçlı ekipmanlar ile ilgili olarak yüksek güvenlik seviyesinde tasarımlar yapılmalıdır. Ürünlerin birçok detaya dikkat edilerek tasarlanması, üretilmesi ve satışının yapılabilmesi için pazara sunulması amaçlanır.

Basınçlı ekipmanlar yönetmeliği ve başvuru için gerekli olan evrakları sitede sizlerle yayınlayacağız ama öncesinde bilgi aktarımı yapalım. Florya Cert olarak basınçlı ekipmanlar için ce belgelendirme hizmetini sizlere veriyoruz.

BASINÇLI EKİPMANLARDA CE BELGESİ

Bu ürün grubunda CE işaretinin olması ilgili ürünün yüksek miktarlarda emniyet seviyesine bağlı olarka üretildiğini ve kullanıma uygun olduğunu temsil eder. Ce belgesine sahip olan ürünlerin pazar içerisinde serbest dolaşımı imkanı bulunur.

Basınçlı Ekipmanlarda CE Belgesi Alınabilmesi İçin Aranan Bazı Şartlar

Bu ekipmanlara CE Belgesini ilişkilendirebilmek için aranan en önemli şart ürünlerin güvenli  olmasıdır. Bu ürünlerin tasarımı, imalat aşamaları ve test işlemleri için gerekli olan yönetmeliğin zorunlu olarak güvenlik şartlarının karşılanması gerekir. Aynı zamanda ürün için doğru uygunluk değerlendirme süreçlerinin uygulanması önemlidir. CE belgesine sahip olabilecek basınçlı ekipmanlar pazarda rahat bir şekilde satışa sunulabilir. Basınçlı ekipmanlar yönetmeliğine uygun bir ürün olması için ilgili ürünün CE işaretini kesinlikle taşıyor olması ve ürünün yeterli bilginin verdildiği dökümantasyonlarının sağlanıyor olması gerekir.

Basınçlı Ekipmanlar İçin ?CE İşaretlemesi

Florya Cert´i tercih ederek ekipmanlarınızda CE işaretlenmesi yaptırabilirsiniz. Kısa süre içerisinde ürün kontrolleri ve diğer detaylar danışmanlarımız tarafından incelenecek ve yetki sahibi kurumlardan bu alanda işaret için onay alınacaktır. Firmamızın alanında uzman danışmanları ile basınçlı ürünlerinizin sınıflarının belirlenmesi yapılacak, uygun olan modüllerin seçilmesi sağlanacak ve dizayn ile ilgili tüm incelemeler yapılarak belgelendirmeye dek gerekli olan, firmanın ihtiyaç duyduğu tüm hizmetler firmamız tarafından sağlanacaktır. Basınçlı ekipmanlar için CE belgesi edinebilmek için temsilcilerimiz ile irtibata geçebilir ve size en uygun tekliflerin sunulmasını sağlayabilirsiniz.

Basınçlı Ekipmanlar CE Belgesi Başvuru Dokümanları:

1- Uygunluk Değerlendirme Başvuru Formu ve Sözleşme (2 nüsha imzalanıp başvuru dokümanları ile bilirkte sunulacaktır)

2- Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği Başvuru Bilgi Formu

3- Başvuru Sahibi Kuruluşun Unvanını, Yasal Statüsünü ve Temsil ve İlzam Yetkisi Olan Yöneticilerini Belirten Ticaret Sicil Gazetesi´nin Kopyası, Yurt Dışı Kuruluşlarda İse Muadili Yasal Bir Belge (ASLI / NOTER TASDİKLİ)

4- Başvuru Sahibi Kuruluş Yetkililerinin Tasdikli İmza Sirküleri (ASLI / NOTER TASDİKLİ)

5- Başvuru Sahibi Kuruluş İle Üretim Yeri Sahibi Kuruluş Farklı İse Aralarındaki Anlaşmayı Gösteren Tasdikli Belge

6- Marka Tescil Belgesi Fotokopisi

7- Başvuru Avansının Yattığını Gösteren Belge

8- Kalite Sistem Dosyası (Kalite Sistem Dosyası Asgari Şu Dokümanları İçermelidir; Kalite El Kitabı, Prosedürler, Deney Talimatları ve Formları Listesi, AT Tip İnceleme Belgesi (Varsa), AT Tasarım İnceleme Belgesi (Varsa)),

9- Teknik Dosya

Teknik Dosya Asgari Aşağıdaki Dokümanları İçermelidir:

9.1 - Firma Tanıtımı (İmalatçının Adı ve Adresi, Eğer Başvuru Yetkili Temsilci Tarafından Yapılıyor İse, Yetkili Temsilcinin de Adı ve Adresi),

9.2 - Basınçlı Ekipmanın Tam Tanımı, Kategorisi, Sınıfı (Grup1-Grup 2)

9.3 - Basınçlı Ekipmanın Kavramsal Tasarım Ve İmalat Çizimleri, Parçaların, Alt Parçaların, Devrelerin vb. Şemaları

9.4 - Basınçlı Ekipmanın Mekanik Mukavemet Hesapları

9.5 - Muayene ve Deney Raporları (Varsa)

9.6 - Basınçlı Ekipmanın Teknik Özellikleri

9.7 - Basınçlı Ekipmanın Kullanma ve Montaj Kılavuzu

9.8 - Basınçlı Ekipmanın Montaj ve Bakım Talimatları

9.9 - CE İşaretli Basınç ve Emniyet Aksesuarlarının AT Uygunluk Beyanları (Varsa)

9.10 - CE İşaretli Ürünlerin Kullanma / Bakım / Montaj Kılavuzları (Varsa)

9.11 - Kalite Yönetim Sistemi Belgesi - ISO 9001 (Varsa)

9.12 - AT Uygunluk Beyanı

9.13 - Sabit Bağlantı İşlemleri İle İlgili Kayıtlar Ve Onaylar (Kaynak Prosedürleri - WPS) (Varsa)

9.14 - Tahribatsız Muayene İle İlgili Muayene Ve Deney Kayıtlar (Varsa)

9.15- Personele Ait Belgeler (Sabit Bağlantı Yapan Personelin (Kaynakçı) Ve Tahribatsız Muayene Personeli Onayları) (Varsa)

9.16 - Tamamen veya Kısmen Uygulanmış Standardların Listesi

9.17 - Standardların Uygulanmadığı Durumlarda, Yönetmeliğin Temel Gerekleri Nasıl Karşılandığı

9.18- Risk Analizi

9.19- Başvurunun başka herhangi bir onaylanmış kuruluş kanalı ile yapılmadığına dair yazılı bir beyan

Tüm bu dökümanların hazırlanma aşamaları ve diğer detaylar için incelediğiniz internet sitemizde yer alan telefon numaramızı hemen arayabilirsiniz.


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum