0505 579 17 20

Basınçlı Kaplar CE Belgesi

Basınçlı Kaplar CE Belgesi ihtiyaçları ülkemizde çok fazladır. Üretim anlamında Avrupa Birliği pazarında yeri bulunan Türkiye ülkelerinin üretmiş oldukları basınçlı kap ürünlerinin ihtiyacı olan tüm belgelendirme sistemleri Florya Cert tarafından elde edilebilmektedir. Üstelik normalinden daha kısa sürede, hızlandırılmış hazırlama ve eğitimler ile firmanızın üretimleri için CE belgesi almak artık çok kolay...

Avrupa Birliği konseyi aracılığı ile 2014/68/EU sayılı direktife göre seri üretim yapanların basınçlı kap alanında faaliyet gösterenlerin ihtiyacı olan belgeler sağlanmaktadır. Son olarak kontrollerinin yapılmasının ardından 2016 senesinde yürürlüğe sokulan bu direktifte yer alan tüm hususlara hakim danışmanlar ve eğitmenler ile Florya Cert Türkiye´nin her yerinde üretimde bulunan her firmanın yanındadır. Firmanızın tasarımlarının, üretim aşamalarının, uygunluk değerlendirme süreçlerinin ve güvenlikle alakalı konularının tamamındaki gereklilikleri sağlayabiliyor ve ilgili yasal düzenlemelere uygun bir firma olmanızı sağlıyoruz.

Üretimi yapılan basınçlı kap teçhizatı, basınçlı ürünler, tesisat boruları, emniyet tertibatları, tübüller, flanşlar ve kaplinler gibi tüm basınçlı parçalarda kullanılan ekipmanlar için bu belgeyi almanız gerekmektedir. Ürünlerin ve bu ekipmanların AB pazarında dolaşımının rahat olması, yasak olmaması ve AB pazarında bu ürünlerin satışa uygun olabilmesi için CE belgesine ihtiyacı vardır.

BASINÇLI KAPLAR İÇİN BELGELENDİRME HİZMETİ

İthalatçı firmaların yada üretici olan firmaların bu ürünler için değerlendirilebilir olmak adına, onaylanmış kuruluşların sürece dahil olup olmayacağını bilmesi gerekmektedir. İlgili direktif izin verilmiş olan en yüksek basıncı, basınçlı ürünün hacmini, basınclı ekipmanın çapını, istenilen malzemelerin içeriklerini, özelliklerini vb.. detayları 4 farklı kategoride toplamaktadır. Farklı kategorilerde yer alan basınçlı ürünler, ekipmanlar şayet entegye ve fonksiyonel anlamda bir birime monte edilmiş şekildeyse en yüksek kategoride yer alan basınçlı ekipman bütün montajı belirleyecektir. Bu durumda her modülün uygunluk süreci ortaya çıkacak ve uygulanabileceği kategoriye görede en ideal, uygun modül uygulanacaktır.

Basınç altında yer alan kaplar için dayanıklılığa katkıda bulunan parçalarla düzenekler genel anlamda alaşımsız kaliteli çelikle ve alaşımsız alüminyum ile yada yaşlanma ile sertleşen alüminyum alaşımladır. Bu direktifte kapsam dışında olan tüm ürünler aşağıda yer aldığı gibidir.

* Gazlı içecekler için kullanılacak olan şişeler yada kutular
* Yüksek fırın sistemleri
* Basit kapsamdaki basınçlı kaplar 2014/29/EU sayılı direktif
* Herhangi akışkan bir madde yada tesisinize denizden, karadan nakliye işlemi için kullanılan boru hatları
* Aerosal dağıtıcılar 75/324/EEC sayılı direktif
* Lastik ve hava yastıkları gibi esnek bir yapı gövdesine sahip olan basınçlı teçhizatlar
* Sıcak su elde etmek için kullanılan radyatörler * Sıcak su elde etmek için kullanılan borular.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği (2014/68/AB) ülkemizde Avrupa Birliği ile uyum çalışmaları ile ilgili olarak yayınlanmıştır. Florya Cert´ten hizmet alarak CE belgesini sizde elde edebilirsiniz. Yetkili kurumlar tarafından ilgili yönetmeliğe uygun olan basınçlı ekipmanlar için
CE işareti Florya Cert´in uzmanları aracılığı ile artık çok hızlı ve çok kolay.

Florya Cert´i tercih ettiğinizde basınçlı ekipmanlarınız için teknik dosya hazırlama, uygunluk değerlendirme süreçlerinin gerçekleşimi, basınçlı ekipmanların mevzuata uygun olması vb.. bir çok durum kontrol altında olur. Ürün üzerine CE işareti iliştirilmesi için en iyi seçenekleri, en hızlı şekilde elde ediyoruz.

CE BELGELENDİRME

Florya Cert ile
CE Belgesi almak çok basit. Firmanızın belgelendirme ihtiyaçları kapsamında basınçlı kaplar için CE belgesi hizmeti alabilmeniz için bizi arayabilirsiniz. Firmalar güvenli ve hızlı bir şekilde bu hizmeti firmamızdan alabilir ve süreç içerisinde kesintisiz bir şekilde, etkili bir biçimde çok daha yüksek performanslı olarak kaliteli üretimlerine devam edebilir. Firmamızın sunduğu belgelendirme hizmetleri kapsamında yer alan basınçlı kaplar için CE Belgesi hizmeti başvurularınız için hemen aşağıda yer alan numaramız üzerinden bize ulaşın.


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum