0505 579 17 20

Basit Basınçlı Kaplar

Basit yapıda olan basınçlı kaplar için CE Belgesine ihtiyaç duyan tüm kurumlar Florya Cert ile yola çıkabilir. Seri olarak imalatı yapılan basit yapıdaki kaplar, hava yada azot depolanması için kullanılan tankların tamamı 2014/29/AB Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliği kapsamına dahil olmaktadır. İlgili yönetmelikte yer alan kapsam dahilindeki tüm ürünler teknik özelliklere ve genel özelliklerine göre tanımlanmaktadır. Bu detayları baz aldığımızda gerekli şartların sağlandığı ürünlerin tamamı Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliği Kapsamına girmektedir.

2014/29/AB Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliği kapsamına giren ürün özellikleri şu şekildedir;

* İç alanlarındaki basınç 0,5 Bar´dan yüksek olan kaplar
* Silindirik olan kaplar * Kaynak ile birleştirilen kaplar
* Kullanım sırasında ateşe maruz kalmayan ürünler
* Seri olarak üretimi yapılan ürünler
* Azor gazı konmak üzere tasarlanan yada hava konmak üzere tasarlanan tüm kaplar
* Çelikten imal edilen ürünler * Alüminyumdan imal edilen ürünler
* Azami çalışma basınçları 30 Bar´ı geçmeyen ürün grupları
* Azami olarak çalışma basıncı ile kabın hacimi 10000 Bar x litreyi geçmeyen kaplar
* Azami anlamdaki çalışma sıcaklığı bakımından çelik kaplar için 300 0C ve alüminyum kap ürünleri için 100 0C´den az olan kaplar CE Belgesi almak için hemen bizden destek alabilirler.

CE işaretine sahip olan ürünlerin Avrupa´da AB´ye bağlı olan ülkelerin iç pazarında serbest bir dolaşım imkanı bulunur. AB´nin 1985 yılı içerisinde meydana getirdiği yeni yaklaşımlar kapsamı dahilinde CE işareti ürünün sağlık ve güvenlik açısından uygunluğunu göstermektedir. Florya Cert firması olarak basit basınçlı kaplar için CE işareti ilişkilendirme anlamında sizlere hizmetlerimizi sunuyoruz. İç basıncı yukarıda da bahsedildiği gibi 0,5 bardan fazla olanların CE kapsamında basit basınçlı ekipmanlar içinde yer aldığı bilinmektedir.

BAZI BASİT BASINÇLI KAP ÜRÜNLERİ

İlgili şartları sağlayan basit basınçlı kap ürünlerine örnek olarak kompresör tanklarını, araçların frenleri, kapılarının açılması ve kapanması ile ilgili olan sistemlerindeki tankları, akümülatör tanklarını örnek olarak gösterebiliriz.

Basit basınçlı kaplardaki dirençler için donanım ve parçalarına baktığımızda alaşımsız alüminym veyahut alaşımsız çelikten elde edilen ürünler karşımıza çıkabilir. Bu kaplar dışa doğru bombeleşerek kapatılmıştır. Düz olan uçları dairesel kesitli yada silindiriktir. Aynı eksen tarafında dönüş yapan veyahut 2 ucundaki bombe ucunun aynı eksende dönen silindirik kaplarda bu ürün gruplarına girmektedir.

İhtiyacınız olan her ürün grubu için CE İŞARETİ almak adına bize ulaşabilirsiniz. Firmamızın danışmanlarının en fazla talep aldığı ve en fazla hizmet verdiği ürün grupları arasında basit basınçlı kaplar gelmektedir. Belgelendirme süreçlerinden kısaca bahsetmek gerekirse bizden de alacağınız destek ile üretimini yapacağınız bu basit basınçlı kapların  gerekli mevzuat detaylarına uygun olarak tedarik edilip edilmediği onayı kuruluş tarafından doğrulanır ve belgelendirme detayları bu şekilde ortaya çıkar.

Ürünlerin üretimini yapan firma için AT TİP İNCELEME belgesi başvurusu sırasında hazırlanan örnekler ve mevzuat koşulları baz alınarak beyan edilmektedir. İmalatı yapan firma basit basınçlı kapların üzerlerine CE işaretini ekleyebilir ve tanıtım yazılarına yer verebilir. Bunun ardından uygunluk beyanı oluşturulmaktadır. CE işareti bulunan basit basınçlı kapların tamamı hem yurt içinde hemde yurt dışında rahat bir şekilde piyasaya arz edilebilmektedir. Sizlerde ürünlerinizin tüm pazarlarda rahat bir biçimde satışa sunulması, halka arz edilmesi için Florya Cert´ten destek alın.

Türkiye´nin hangi şehrinde olursanız olun ekibimiz ile adresinizde eğitimleri, danışmanlık ve CE Belgesi almak için gerekli hizmetleri veriyoruz. Basit basınçlı kapların üzerinde CE işaretinin yer alabilmesi için çekinmeden bizi arayın.


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum