0505 579 17 20

Biyosidal Ürün Danışmanlığı & Ruhsatlandırma

Türkiye´nin önde gelen kimya alanındaki uzman danışmanları ile hizmetlerimizi sunmaktayız. Biyosidal Ürün Danışmanlığı & Ruhsatlandırma ile alakalı detayları inceleyebilmek üzere kurumsal Florya Cert sitesini ziyaret edebilir ve en iyi teklifleri firmadan alabilirsiniz.

Florya Cert olarak kimyasal ürünler alanında çeşitli ürün gruplarınız için Türkiye sınırları içerisinde yada yurt dışındaki bildirimleriniz & ruhsatlandırma süreçleri ve diğer işlemlerin tamamında yanınızdayız. Tüm yasal süreçlerde ve ihtiyaç duyulan anlardaki konularda aklınıza takılan her türlü husus için bizden bilgi ve destek almanız mümkündür.

Biyosidal Ruhsatlandırma Başvurusu



"Bir veya birden fazla aktif madde içeren, kullanıma hazır halde satışa sunulmuş, kimyasal veya biyolojik açıdan herhangi bir zararlı organizma üzerinde kontrol edici etki gösteren veya hareketini kısıtlayan, zararsız kılan, yok eden aktif madde ve preparatlardır." açıklaması bizlere Biyosidal ürünlerini tanıtmaktadır. Türk Halk Sağlığı kurumundan dezenfektan ürünleri, antibakteriyel ürünler, anti alg türevi, bakterisit gibi ibareleri yer alan ürünlerde izin alınması gerekmektedir. Biyosidal ürünler yönetmeliği kapsamına giren tüm ürün grupları için ruhsatlandırma başvuru danışmanlığı vermekteyiz.

Biyosidal Ürün Ruhsatlandırma Süreci



3 farklı aşamadan oluşan bir süreçtir. Bu süreçte öncelikli olarak ön başvuru ilk aşamadadır. 1. aşamda yapılacak olan ön başvuruda evrakların hazırlanması ve ön başvuru için gerekli olan harcın TÜRK HALK SAĞLIĞI Kurumu´na yapılması gerekir. Uygun olduğu taktirde bu başvurunuz için ürünle alakalı numuneler aldırılmaktadır. Biyosidal Ürünlerin Analizlerini Yapmaya Yetkili Laboratuvarlar  tarafından alınacak olan bu numuneler ile analizler yapılacaktır.

2. Aşamada ise;  ANALİZ başlığı karşımıza çıkmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğü´nde üretim olması durumlarında üretim yerinden, ithalat olması halinde ise Gümrük´ten kapalı numune alınmaktadır. Ruhsatlandırma işlemleri s üreçlerinde bu aşamada Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen laboratuvarda gerekli analizler yapılmaktadır. Analizler her ürüne göre değişiktir. Bu alanda bilgi sahibi olan danışmanlarımız ve Florya Cert uzmanları ile kullanım amacına göre, kullanım şekli ve yerine göre analizlerin ne tür olacağı sizlere aktarılacak ve sürecin tamamının takipçisi olacağız. Ürünlerinizle ilgili tüm analizlerin uygun ve etkin olması sonrasında 3.aşamaya geçilecektir. 3. Aşamada ise;

Ruhsat Başvurunuz için adımlar atılacaktır. Burada analizlerden geçen ürünler Çevre Sağlığı Daire Başkanlığı´nın uygulamaları ve isteklerine göre evrak hazırlanması sürecini içerir. Bilinen evraklar üretim yeri bilgisi, mesul müdürün bilgileri, üretici firma bilgileri, üretici firma belgeleri, ruhsat detayları gibi özelliklerdir. Aynı zamanda ürün güvenlik bilgi formununda yer aldığı bu evrakların tamamı sizlere uzman kadromuz tarafından verilecek destek kapsamında hazırlanabilmektedir. Sürece hakim olan danışmanlarımız ile kısa süre içerisinde yönetmelik ve tüm yasal çerçeve kapsamında süreci tamamlıyor eksik ve doğru bir şekilde sonuca ulaştırıyoruz.

Diğer faaliyetlerimiz hakkında kısa kısa bilgiler aktarmak gerekirse;

 

 

Kozmetik Firma Kaydı Hizmeti



Kozmetik faaliyetlerinde yer alacak olan firmaların ilk kez bu süreçte bulunduğu ve kozmetik imalatçısı yada kozmetik ithalatçısı olduğu durumlardaki firma kayıtları yapılması zorunludur. Kozmetik firmalarının kayıtları için VEDOP ve MERSİS kaynaklı veriler edinilmekte ve ÜTS ( ürün takip sistemi  ) kapsamında elektronik başvuru sistemlerinden süreçlerin gerçekleştirilmesi Florya Cert tarafından sağlanılmaktadır. Bu sistemlerdeki imza yetkisi ve iletişim bilgilerinin her 2 tarafta da aynı olması önemlidir. İletişim noktalarındaki yetkili birimlerinin ulaşılabilir olması önemlidir. Kozmetik firma kayıt işlemleri için hiç çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Kozmetik Sorumlu Teknik Eleman



Kozmetik Sorumlu Teknik Eleman alanında mesul müdür olarak da bilinen bu kapsamda genellikle sorumlu teknik eleman adı olarak anılmaktadır. Kozmetik yönetmelikleri kapsamıdna Türkiye´de bulunan tüm firmaların bulundurması gerekir ve zorunludur. Kozmetik kanununa bakıldığında üreticilerin kozmetik ürünlerinin üretilmesi, ıslah edilmesi ve ürünlere adını, ticari markasını / işaret edici işaretlerini koyma süreti ile kendilerini üretici olarak tanıtmaları durumlarındaki güvenliğe ilişkin özelliklerini belirtmesi gerekir. Sorumlu Teknik Eleman, Kozmetik Mesul Müdür  kapsamında merak edilen sorularınız için FLORYA Cert firmasını arayabilirsiniz.

Hizmetler ile alakalı daha fazla bilgi sahibi olmak için incelediğiniz web sitemizdeki KİMYA bölümü alt sayfalarını inceleyebilirsiniz.

BİYOSİDAL RUHSATLANDIRMA kapsamında Flıorya Cert hizmetinizdedir. Ruhsat başvuruları ve izin süreçleri için hiç çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

 

 

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum