0505 579 17 20

EcoVadis Belgelendirme Hizmetleri ve Danışmanlığı

EcoVadis Belgelendirme Hizmetleri ve Danışmanlığı içim doğru adrestesiniz. Florya Cert sürdürülebilirlik ve ecovadis alanlarında uzman personelleri ile sizlere kaliteyi değerlendirebilmeniz için en iyi hizmetleri veriyor.

İşletmelerin pazar değerlerinde bir artış içerisine girmesi için tedarik zincirlerinde, hammaddelerin elde edilebilmesinde, üretilme aşamaları ve dağıtım aşamalarındaki her sürecin bir değer içerisinde olmasının yanı sıra bu süreçlerin üreticiler, dağıtıcılar, perakende firmaları ve aynı zamanda ürünlerin müşterileri ile ilgili olarak ürünün, malzemenin, maddi ve bilgi açısından yönetilmesini ifade eden EcoVadis hakkında bilgi ve hizmet taleplerinizde çekinmeden firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bu belgeye sahip olanların küresel bir bulut sistem olan Saas´da yer alan firmanın tüm Kurumsal Sosyal Sorumluluk derecelerine erişilmesini mümkün kılmaktadır. Ecovadis ile işletmelerin ticari olarak karşısına çıkmayacak olan bazı konuların ele alınması sağlanılmaktadır. Bunlardan bazıları Sürdürülebilirlik tedarik etkileri, insan haklarındaki etkenler, işçilerin hakları, ekolojik etki, etik hususlar gibidir. Ecovadis´de her firmanın kendi alanında uygunluk derecelendirmeleri bulunamktadır. Bu değerlendirmelerin tamamı kanıta dayalıdır. Kolay bir şekilde okunması mümkün olan puan kartlarına sahip olan firmalar bu sistemde 0 puanla 100 puan arasında puanlanacaktır. Bunun yanı sıra bu sistemde işletmelere gümüş madalyalar, altın madalyalar ve bronz madalyalar da sunuluyor. Ecovadis´in sunmuş olduğu bu değerlendirmeler sayesinde firmaların güçlü oldukları yönler ve zayıf olarak bilinen yönleri bilinmekte ve görülmektedir. Zayıf yönleri ise bu sistem sayesinde görmekle beraber geliştirmek için gerekli adımlar atılmaktadır. Florya Cert olarak sisteme dahil olmanız ve ihtiyacınız olan danışmanlık hizmetini sizlere sunuyoruz. Firmalara sunduğumuz bu danışmanlık hizmeti ile CSR yani kurumsal sosyal sorumluluk performanslarında artışlar meydana gelecektir.

ECOVADİS SÜRECİFlorya Cert´ten alacağınız danışmanlık hizmeti ile tüm sürece hakim ekipler sizlere destek olacak ve kısa süre içerisinde başarılı bir süreç geçirmeniz sağlanacaktır.

Denetim sürecini ele aldığımızda 4 farklı başlıkta inceleyebiliriz. 1. denetim süreci ECOVADİS KAYIT başlığı altında ele alacağımız süreçtir. Bu süreçde denetim kasamında yer alacak olan firmaların sahip olmuş oldukları tüm yasal evrakları ( vergi levhası & Faaliyet belgesi ve diğer belgeler ) sistem üzerindeki kayıt işlemlerinin doğru bir şekilde yüklenmesi ve ulaştırılmasıdır. Kayıt sürecindeki belge bilgilendirmeleri ve yüklemelerinde firmanını faaliyette bulunduğu alan, çalışanlarının bilgileride bulunmalıdır. Ecovadis sistemine kayıt yapılabilmesi için firmalara davet linkleri gönderilmektedir. Bu linke tıklayarak davet kabul edilmekte ve işletmelerin özel bir ankete erişmesi sağlanmaktadır. Florya Cert olarak ilk aşamada doğru adımları atmanızı sağlayacak ve ilk kaydınızın hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacağız.

Bu sürecin ardından bizi 2. adım beklemektedir. 2. adımda ise az önce bahsettiğimiz ECOVADİS ANKET süreci başlamaktadır. Link üzerinden erişilen bu ankete kullanıcı adı ve şifrenizin elde edilmesinin ardından erişimi sağlıyoruz. Firmanızın faaliyetlerine bakılarak işletmenin büyüklük alanındaki etkisi belirlenmektedir. Ecovadis ile ilgili rehber dökümanlara hakim olunması önemlidir. Bizden alacağınız danışmanlık ile tüm sürecin takibi ve sizlere her anket sorusu ile ilgili detay aktarımı verileiblmekte ve uzman desteği ile süreci hızlı & doğru tamamlamanız sağlanmaktadır. Sizlere sunulacak olan bu ankette başlıca çevre konularına,sürdürülebilirlik konularına, tedarik süreçlerine, etik durumlara, işçilerin haklarına ve ayrıca insan haklarına dikkat edilecek ve genellikle bu konular ile alakalı sorular yöneltilecektir.

Bu sürecinde başarılı bir şekilde tamamlanması ile 3. adımda yer alan ECOVADİS UZMAN DEĞERLEMESİ konu başlıklı süreç ile devam edilecektir.En sevilen adımlardan birisi olan uzmanların değerlemesi adımınıda cevaplanmış olan anketlerin uzmanlar aracılığı ile denetlenmesi, değerlendirilmeya alınması ile onay sürecine geçiş başlayacaktır. Florya Cert´ten alacağınız danışmanlık ile tüm sürecin doğru ilerlemesi ve gerekli tüm evrakların sistemde olması sayesinde değerleme durumu başarılı sonuçlanacaktır. Genellikle 6 haftayla 8 hafta arasında bir süreç sonucunda değerleme sonucu ortaya çıkmaktadır. Gelen sonuca göre ise son aşama olan ECOVADİS SONUÇ aşamasına geçilecektir.

Artık bu 4.adımda sonuç ile alakalı bilgiler mail yolu ile sunulacaktır. Denetimin sonucunu sizler kadar bizde merak ediyoruz.. Başarılı bir sonucun elde edilmesi için en iyi uzmanlar ile bu aşamaları tamamlayacağımızdan sizlerde süreçte emin olacaksınız. Bu kapsam sonucunda firmaya puan durumunu gösteren kartlar sunulmaktadır. Ecovadis sisteminde yer alan puan kartlarında en iyi puanlama için hizmetlerimizi vermekteyiz.

Ecovadis sistemine yüklenecek olan belge sayısı ve detayalrı önemlidir. Burada ortalama 8 belge ve 22 belge yüklemesi yaptığınızda ortalama bir puan alırsınız. Sisteme en fazla 55 adet belge yüklenmesine izin verilmektedir. Yüklenen belgelerin doğru olması ve en iyi sertifikaları içermesi için Florya Cert ile yola çıkabilirsiniz.

CSR  (Kurumsal Sosyal Sorumluluk) Nedir ?


Ecovadis belgesi almak için yaptığınız araştırmalarda rastladığınız bu kısaltma ile ilgili kısa bir bilgi aktarımı yapmak gerekirse; bu terim firmaların işlerindeki süreçlerinde yer alan sürdürülebilirlik ile ilgili oaln iyileştirme unsurlarını içeriri. CSR ile ilgili bazı dökümanlarda yer alan tanımlardan örnekler vermek gerekirse, firmaların şeffaf olması, etil olan davranışlarla kararlarını vermesi, faaliyetlerinde çevreye, topluma dikkat etmesi ve sorumluluklarını bilmesi gerekir.

CSR ile taraflardaki beklenti detayları ve durumları dikkate alınmakla beraber sağlık alanında, toplumun refahı için, sürdürülebilir iyileştirmeler ve gelişimdeki katkılar ele alınmaktadır. Firmaların yasalara ve uluslararası davranış normlarına karşın uygun süreç yönetimi ve bütünleşmesi için kurumsal sosyal sorumluluk önemlidir.

Bu alanda ihtiyacınız olan tüm belgelendirme süreçleri ve özellikle ecovadis danışmanlığı için Florya Cert´e çekinmeden ulaşabilirsiniz.

 

 

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum