0505 579 17 20

Elektrikli Cihazlar

Elektrikli olan cihazların üreticileri için CE belgesi taleplerinde hizmetlerimizi Türkiye´nin heryerinde sunmaktayız. Öncelikle insan, doğa ve hayvan sağlıklarının korunabilmesi amacı ile elektrikli cihazların güvenli bir şekilde piyasaya sunulabilmesi için belirli gerilim sınırlarına dikkat edilmesi gerektiğini biliyoruz. Elektrik ile ilgili olarak Belirli Gerilim Sınırları Dahilinde Kullanılmak Üzere Tasarlanmış Elektrikli Teçhizat İle İlgili Yönetmelik ( 2014/35/EU  ) gereklilikleri bulunmaktadır. Bu gereklilikler kapsamında her bir alternatif akım için 50 ile 1000 volt aralıklarında, doğru akım kapsamında ise 75 ile 1500 volt akımları arasında değişiklik gösteren anma gerilimlerinde kullanılabilmesi amacı ile tasarlanmış olan elektrikli techizatlar yer alır.

2014/35/AB Alçak Gerilim Yönetmeliği(LVD) kapsamına giren elektrikli cihazların yönetmelikte bulunan tüm şartları sağlaması gerekir. Sağlamalarının ardından üretici firma tarafından ürünlere CE işareti eklenebilir. Bizler bu alanda sizlere uzman teknisyenlerimiz ve elektrikli cihazlarda ce belgelendirme sistemleri alanında birçok başarılı belgelendirmeye imza atmış olan danışmanlarımız ile hizmet veriyoruz. LVD kapsamına giren elektrikli cihazların tüm güvenlik testleri EN standartlarına uygun olarak belirtilmektedir. Gerekli testlerin yapılması ve tüm teknik özelliklerin ilgili olan test cihazları ile test edilmesi gerekir. Her türlü elektrikli cihaz için test işlemlerini sağlıyoruz. Elektrikli cihazların doğru bir biçimde test edilmesi gerekir. Doğru bir biçimde testlerin yapılmadığı cihazların oldukça tehlikeli olduğunu belirtmek gerekir. Elektrikli cihaz üreticisi olan firmaların işlerini şansa bırakmadan gerekli testleri yaptırarak CE belgesine sahip olmasını öneririz. Florya Cert bu alanda en uygun fiyat tekliflerini sunuyor. LVD yönetmeliği ile ilgili olarak elektrikli cihazlarınızdaki testlerin tamamından sorumlu olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Sorumluluklarınızı bilerek elektrikli cihaz üretimlerinizde CE belgesine sahip olmanız için bizi arayabilirsiniz.

Elektrikli Cihazlarda Belgelendirme Süreçleri

Elektrikli Cihazlarda Belgelendirme Süreçleri ile alakalı ürünün tasarımına, imalat aşamalarına, çalışma mantığına dair her bilgiye hakim olmak gerekir. Bunlar ile ilgili her ekipmanın tanımları ve açıklaması bulunmak zorundadır. İmalat sırasında çekilen resimler, aksam şemasının yer aldığı bilgiler, montaj aşamaları, devre şemaları gibi birçok detaya bakılmaktadır.

Elektrikli cihazlarda CE belgesine sahip olabilmeniz için harmonize test standartlarının listesi gerekir. Her türlü tasarım hesaplamaları, muayene işlemlerine dair bilgiler, deney raporları ve test sonuçlarını döküman olarak hazırlamalısınız. İmalatını yapan firmaların teknik dosyaları ile beraber CE belgesi alabilmek adına uygunluk beyanlarını sunmalıdır. Teknik dosya ile ilgili olarak ve uygunluk beyanı ile alakalı olarak üretimi yapılan üründe CE belgesi alınmasının ardından ilgili ürünün pazarda satışa çıkmasının ardından tüm beyan ve teknik dosya özellikleri 10 sene saklanmak zorundadır.

Teknik dosya bu hizmette en önemli unsurlar arasındadır. Teknik dosyanızın olması elektrikli ekipmanlarınızın yönetmeliğinde yer alan gerekliliklerin ne kadarına uygun olduğunuzu ortaya çıkarır. Teknik dosyada A´dan Z´ye birçok bilgi yer almaktadır.

Elektrikli Cihazlarda CE Belgesi İçin Teknik Dosya Detayları

Teknik dosyada bulunan belli başlı özelliklerden bazıları şu şekildedir;

* Elektrikli cihazınızın genel olarak tanımlamasının yer alması.
* Ürün ile ilgili kavramsal tasarım ile imalat resimlerine ait aksam şemaları ve kısmi montajlar, devre şemaları yer alır.
* * Elektrikli cihazlar ile ilgili çalışma detayları, imalat resimleri, şemaların anlaşılabilir detayları ve bunlar ile ilgili açıklamalar yer almak zorundadır.
* Elektronik cihazın tamamiyle yada kısmen uygulama standartlarının tam listesi yer almalıdır.
* Elektronik cihazların yönetmelik ile ilgili emniyet hükümlerinin sağlanması üzerine uygulanmış olan yöntemlerin tanımlarının yer alması.
* Ürün ile ilgili yapılan tasarımların tüm hesaplama dökümanları, muayene gibi detayların tüm sonuçları
* Elektronik cihazların deney raporları.
* Elektronik cihazlarla iligli olarak imalatçı / yetkili temsilci bilgileri, teknik dosya ile beraber CE uygunluk beyanı kopyası her zaman saklanmalıdır.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi ve detay için incelediğiniz internet sitemizde yer alan telefon numaramızı arayabilirsiniz.

asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum