0505 579 17 20

Fda Belgelendirme

US Food and Drug Administration yani FDA ABD devletinde gönderilecek olan tüm ilaçları, gıdaları, kozmetik ürünlerini, tıbbi cihazları, radyasyon yayan cihazları vb..  toplum sağlığı ile alakalı olan tüm ürünlerin güvenliğin sağlanabilmesi amacı ile kayıt altına alınabilmesini sağlmaktadır. Florya Cert´i tercih ettiğinizde firmanız için gerekli olan FDA KAYIT İŞLEMLERİ en kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

ABD´ye giriş yapacak olan tüm yabancı markaların ürünleri için FDA kaydı yapılması ve bu kaydın başarılı bir şekilde tamamlanması gerekir. Yasal bir zorunluluk olan FDA Kaydı olmayan tüm ürünlerin ABD´ye ihracı engellenmektedir.

FDA kaydı ile ilgili ilerleyen günlerde sizlere bazı bilgiler, bazı içerikler paylaşacağımız makalemizi yayınlayacağız. Amerika´da bulunan yasalar gereği tüketilmek üzere tüm insan ve hayvanların besinlerini üretenlerin, ürün paketlemesini yapanların, ürünleri depolayanların vb.. işlemler için ABD´de yer alan yabancı firmaların FDA kaydının olması zorunludur. Bu firmalar arasında sizde yer alıyorsanız ve pazara giriş yapabilmek için doğru bir kayıt açmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen incelediğiniz web sitemiz üzerinden bize ulaşabilir ve Florya Cert´in bu alandaki uzmanlaşan danışmanlarından hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

FDA KAYDI İÇİN GEREKLİ BELGELER

FDA´ya kayıt olabilmek için sizden istenen en önemli bilgiler şu şekildedir. Kayıt olacak olan firmanın adı, adresi, telefon numarası, firma sahibinin yada firma için yetkili olan mümessilin ismi, adresi ve telefon numarası, ürünlerin firmada kullanıldığı ünvanlarına ait kategori formlarının doldurulması, bilgilerin gerçek olması, yabancı firmaların ABD mümessili kim ise onun ismi,adresi ve telefon nuamrası ve herhangi bir acil durumda ulaşılabilmesi amacı ile Amerika mümessilinin yada başka yetkili kim ise onun kişisel numarası gereklidir. Bu bilgiler mecburi olanlardır. FDA belgesi ve kaydı başvurusunun tamamlanabilmesi için söz konusu birçok farklı detay vardır. Bu detaylar hakkında bilgi almak ve merak ettikleriniz için hiç çekinmeden Belgelendirme firmamızı arayabilirsiniz.

KİMLER FDA KAYDI YAPTIRMALIDIR?

FDA Kaydını yaptırması gereken ürün gruplarından bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. Bunlar bebek yiyecekleri, meyve ürünleri, sebze ürünleri, süt ve süt ürünleri, içecekler, deniz mahsülleri, tarım mamülleri, fırın ürünleri, konserve ürünler, dondurulmuş gıdalar, yumurta ürünleri, balıklar, sakızlar, çerezler, şeker ürünleri, evcil hayvan besinleri ve tüm yiyecek gruplarıdır.

Sizlerde söz konusu ürün grupları içinde yer alan ürünlerin üretimini yapıyor ve ABD pazarında bu ürünlerin satışını gerçekleştirirken sorun yaşamamak istiyorsanız hemen FDA kaydınızı yaptırmalısınız. Bu konuda merak ettiğiniz tüm bilgiler için incelediğiniz internet sitemizde bulunan canlı destek hattımızdan yada iletişim numaralarımızdan danışmanlarımız aracılığı ile bilgi edinebilirsiniz.

FDA kaydı olmayan ürünlere malesef ABD limanlarında el konulmaktadır. Bu ürünlerin FDA kaydı olmadan ülkeye girişine asla izin verilmemektedir. Florya Cert FDA Kaydı için sizlerin yanındadır. Başvuru süreçleri ve aşamalarında uzman personelimiz ile heran yanınızdayız.

İthal Edilecek Gıda Mamullerinin Önceden FDA  İletilmesi     gerekir. İthal edilecek olan ürünleri Amerika´ya girmeden önce elektronik bir şekilde FDA kurumuna bildirilmesi ve bu kurumdan teyit alması gerekir. FDA ithal edilecek tüm ürünlerin incelenip incelenmemesine bu başvuru durumunda karar verecektir. Bildirim yapılmadan yada bildirimlerde aksaklıklar yaşanan ürünlerin yukarıda da bahsettiğimiz gibi ABD´ye girişi mümkün olmamaktadır. Bu ürünler ülkeye ulaşsa dahi ülkede bir depoda muhafaza edilmekte ve size bu durum nedeni ile birçok ek maliyet faturasıda doğurmaktadır.

FDA Belgesi almanız için tüm adımları bilen, tüm konuya hakim danışmanlarımız İstanbul ilinde sizlerin hizmetindedir. Herhangi bir limanda bulunan veya herhangi bir şehirden ABD´ye gidecek olan ürünlerinizin FDA başvurularını yapmak amacı ile bizi arayabilirsiniz. Florya Cert Türkiye´nin her yerinde hizmetlerini sunabilmektedir.


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum