0505 579 17 20

Gaz Yakan Cihazlar CE Belgesi

Gaz yakan cihazlar için ihtiyacınız olan ce belgesi Florya Cert ile sizlere sağlanabilmektedir. Sıcak su elde etmek için, ısınmak için, aydınlatmak için, soğutmak için, yemek pişirmek vb durumlar için günümüzde gaz kullanımı oldukça fazladır. Gaz kullanarak çalışan bir çok cihaz hayatımızda yerini almıştır. Günlük yaşantımızda en çok kullandığımız cihazlardan bunlara örnek vermek gerekirse ocaklar, kombiler, fırınlar gibidir. Bu cihazlar konutlarda ve sanayide kullanılabilen cihazlardır ve her biri için CE sertifikasına ihtiyacınız vardır. CE Belgesi almak zorunludur. Bu cihazların CE belgesine sahip olması için gerekli yönetmelik 2016 senesinde Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanmıştır. Regulation (EU) 2016/426 Appliances Burning Gaseous Fuels isimli bu yönetmelik hayatımıza tam olarak 2018 senesi itibari ile girmiş ve Avrupa Birliğinde bulunan tüm ülkelerde zorunlu hale gelmiştir.

Yani bu tür cihazların üretimini yapıyorsanız ve Avrupa Birliği´nde bulunan ülkelerde bu ürünleriniz satışa çıkacaksa CE BELGESİNE sahip olmadan cihazlarınız pazardaki yerini alamaz.

Dert etmeyin! Florya Cert olarak gaz yakan cihazlar için CE belgesi alımı konusunda alanında uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

GAZ YAKAN CİHAZLARDA CE BELGESİ

Gaz yakan cihazlar için ce belgesine sahip olunması zorunluluğu ülkemizde ve Dünya üzerinde bir çok ülkede bulunmaktadır. Yanma işleminin olduğu bu sistemlerde hem insanların hemde çevrede bulunan malların, eşyaların güvenliğine dikkat edilmektedir. Güvenliğin tehlikeye atılmadan işlemlerinin sürdürülmesi, faaliyetlerini ürünlerin başarılı bir şekilde sağlaması gerekir. Gaz yakan cihazlar için ce belgesi olması demek bu cihazlardaki gazların yanması esnasında insanların, hayvanların, eşyaların güvenliği bakımından tehtid doğurmayacak bir şekilde işlemlerini sürdürüyor olabilmesi demektir. Gaz yakarak işlemlerini sağlayan bu tür cihazların üretim aşamalarından son aşaması olan kullanım aşamasına kadar olan tüm süreç CE Belgesi direktifi kapsamında olmaktadır.

CE BELGESİ ALINMASI GEREKEN CİHAZLAR NELERDİR?

Gaz yakan cihazlar arasında bulunan CE Belgesinin alınması gereken cihazlar farklı iş kollarında olabilir. Örneğin ısıtma, iklimlendirme, soğutma, pişirme, yıkama, aydınlatma gibi faaliyet alanlarında karşımıza bu tür ürünler çıkabilmektedir. Ürünlerin bazılarından örnek vermek gerekirse, gaz yakan cihazlarda ce belgesi olması gerekenler şu şekildedir;

* Ateşleyici ürünler
* Gaz kullanan barbekü ürünleri
* Gaz kullanan mangal ürünleri
* Gazla çalışan hava ısıtıcı ürünleri
* Ev tipi ocaklar
* Ev tipi fırınlar
* Endüstriyel tip ocaklar
* Endüstriyel tip fırınlar
* Kuzineler
* Börek ve Pasta fırınları
* Gaz ile çalışan profesyonel mutfak ekipmanları
* Şofbenler
* Kombiler
* Üflemeli olarak çalışan gaz brülörleri
* Gaz vanaları
* Gaz yakıtı ile çalışan tüm kontrol ekipmanları
* Merkezi ısıtma kazanları

Bu ve bunun gibi tüm gaz ile çalışan cihazlar CE belgesi almak zorundadır ve biz Florya Cert olarak bu alanda siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti Türkiye´nin her yerinde verebiliyoruz. Teklif almak için incelediğiniz web sayfamızda bulunan numaralarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu belgeyi almak isteyen tüm işletmelere uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. Ayrıca bu belgeye sahip olan ürünler bir çok avantajıda elde etmiş olur. Örneğin gaz yakan cihazlarda ce belgesi bulunan firmalar ürünleri için gerekli olan güvenlik kurallarının tamamına uygundur. Üretilen ürünler ile ilgili yasal yükümlülüklerinizide yerine getirmiş olursunuz. CE belgesi bulunan ürünler Avrupa Birliği pazarında rahat bir şekilde dolaşıma çıkabilir ve satışa sunulabilir. Aynı zamanda ürününüzde Ce belgesi olması ile beraber firmanızın marka prestiji artacak ve yeni pazarlardaki önü açılacaktır.

Gaz yakan cihazlarda CE Belgesi alabilmek için bazı gereklilikleri sağlamak gerekir. Örneğin güvenlik, sağlık ve çevre gereklilikleri en önemli konu başlıklarıdır. Bizler Florya Cert olarak sizlere vereceğimiz hizmetler ile beraber gaz yakan cihaz grupları için CE Belgesi alınması işlemlerinde ihtiyacınız olan her bilgiyi mevzuatlara hakim olan danışmanlarımız ile sağlayacağız.

Daha fazla bilgi ve detay için bizi aramaktan çekinmeyin.

asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum