0505 579 17 20

Global Organik Standart Denetimi

GLOBAL ORGANİK TEKSTİL STANDARDI (GOTS) ile ilgili bilgileri sitemizden inceleyebilir ve GOTS ile ilgili danışmanlık hizmeti almak  istediğinizde hemen bizi arayabilirsinzi. Uluslararası alanda tanınan, bilinen ve tüm dünya üzerindeki tekstil zincirlerinde kabul gören GOTS´da teksil faaliyetlerinde kullanılan elyafların, elyaflardaki işleme koşullarının uyumluluk konuları değerlendirilmeye alınmaktadır. Bunların Organik tekstil standartları bulunmaktadır. Hammaddeler ile alakalı hasat aşamasından, etiketlenme aşamasına kadar tüm süreç kontrol edilir ve çevresel faktörlerin tamamı göz önünde bulundurulur.

GOTS Nedir?

Global Organic Textile Standard kelimelerinin baş harflerini almıştır. GOTS üretim süreçlerindeki tüm aşamaları kontrol eder ve sosyal, kimyasal ve çevresel faktörlerin tamamını kapsar. GOTS tekstil alanındaki dünyanin en önde gelen organik elyaf standardıdır.

GOTS standardında en az %70 miktarlarından organik doğal elyaftan üretilen tekstil ürünleri incelenir. Bu ürünlerdeki üretimler, işleme detayları, ambalajlanması, etiketlenmesi, ticaretinin yapılması ve dağıtım aşamalarının tamamı kapsam dahilindedir. İplik, kumaş, giysi, moda ürünleri, tekstil oyuncakları, ev tekstili olarak kabul edilen ürünler, yataklar, yatak ürünleri, kişisel bakım ürünleri vb.. birçok ürün grubunu kapsam dahiline alan bir sertifikadır.

GOTS Sertifikalandırma Süreci

Global Organic Textile Standard için başvuru formlarınızı Florya Cert´e yapacağınız danışmanlık talepleri başvurusu sırasında ekibimiz sizin adınıza hazırlayacak ve dolduracaktır. Formlar firma merkezinize gelen danışmanlarımız tarafından doldurulmakta ve merkezlere teslim edilmektedir. Online olarakda doldurulabilen bu formlarda dikkat edilmesi gereken detaylar olacağından dolayı Florya Cert danışmanlarına sormadan, bilgi almadan tek başınıza doldurmanız önerilmemektedir. Bu sertifikalandırma sürecini başarılı bir şekilde geçebilmek için başvurunun hemen ardından denetimlere hazırlanmanız gerekir. Bizden alacağınız profesyonel danışmanlık hizmeti ile ilk denetimde ihtiyacınız olan tüm belgeler ve eğitimler tarafınıza sağlanmaktadır.

İlk deetim sürecinde GOTS ile ilgili bilgilendirmeler yapılacak, uygulama el klavuzları hazırlanacak, standart ile ilgili gereken dökümanlar hazır hale getirilecektir. Bunların yanı sıra tedarikçi listeleri, alt şirketlerin denetim raporları hazır hale gelmelidir. Bunların hemen ardından Denetim ile alakalı hazırlığınızın akabinde denetim raporlarının hazırlanması ve denetimin başarılı bir şekilde tamamlanması sonrasında size kapsam sertifikası düzenlenecektir.

Florya Cert´ten GOTS Danışmanlığı hizmeti alabilir ve sizlerde Türkiye´nin herhangi bir şehrinde en uygun fiyatlardan bu standart kapsamına dahil olabilirsiniz.

GOTS Sertifikalandırma sistemine dahil olan firmaların kriterlerin tamamına uygun olarak hareket etmesi gerekmektedir. Bu kapsamda firma içinde faaliyette olan tüm personellerin haklarının korunduğundan emin olunmalı ve aynı zamanda firmada çocuk işçi statüsünde çalışan bulunmamalıdır. Firmada özgür iş seçimi ve sağlıklı çalışma ortamlarının olması gerekir.

GOTS DANIŞMANLIĞI

Florya Cert danışmanlık hizmetleri kapsamında sizlere bu alanda en iyi danışmanlar ve en tecrübeli eğitmenler ile hizmet vermektedir.

Minimum %70 organik elyaf (pamuk, keten, yün ve ipek) ve maksimum %10 sentetik-rejenere elyaf kullanılmasına izin vermektedir.  GOTS sertifikalandırma süreçlerinde izlenebilirliğe, sosyal şartlara, çevresel şartlara dikkat edilmektedir. Organik işleyici kim ise onun satma, satın  alma süreçleri belirlenmelidir. Bizden  alacağınız danışmanlık hizmetleri kapsamında GOTS sertifikası almanız için gerekli tüm adımlar atılacaktır.

Daha fazlası ve detaylar için bizi arayabilirsiniz.asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum