0505 579 17 20

Global Recycle Standart Belgesi

GRS (Global Recycle Standart) Çevresel Uygulama Çalışmaları Danışmanlığı alanında Florya Cert sizlere Türkiye´nin herhangi bir şehrinde hizmetini sunabilmektedir. GRS Belgesi alabilmek için danışmanlık hizmeti almadan önce gelin hep birlikte GRS´yi inceleyelim.

Grs Belgesi Nedir ?

Global Recycle Standart kelimelerinin baş harfleri olan GRS´de son ürün için katı üretim gerekliliklerinin yerine getirilmesi ve geri dönüştürülmüş olan materyallerin içeriğini izlemek, doğrula işlemlerinin yapılması amacı ile oluşturulan bir ÜRÜN STANDARDIDIR. Sosyal, çevreseler ve kimyasal uygunluklar ile alakalı olan GRS belgesine sahip olmak arzusunda olan firmaların %51´den fazla geri dönüşüm malzemesi kullanıyor olması halinde logo kullanımı olması zorunludur. Çevresel uygulama çalışmaları kapsamında GRS belgesinde gözetimlerdeki zincirlemenin sosyal çevresel, iş güvenliği, kimyasal ürün kullanımları, organik ürün kullanımları ile alakalı tüm gereklilikleri belirlemektedir.

GRS Belgesini alabilmeniz için Florya Cert ile yola çıkabilirsiniz. Bu belgenin alımı ile ilgili olarak 3.taraf sertifikasyon işlemlerinde gözetim zincirinde sosyal, çevresel, kimysal, iş güvenliği, organik ürün kullanımları ile alakalı detaylar yer almaktadır. Bu standart 2008 senesinde Control Union kurumu tarafından geliştirilen ve 2011 senesinde Textile Exchange´ye geçişi olan bir sistemdir.

Grs Belgesi Nereden Alınıyor?

Grs belgesi danışmanlığını firmamızdan alarak kısa süre içerisinde sisteme dahil olabilir ve Grs belgesine sahip olabilirsiniz. Küresel geri dönüştürülmüş standart kapsamındaki sertifikasyon faaliyetleri ve belgelendirme sistemleri ile alakalı kriterlerin firmanıza uygulanması için yetkili kurumlara başvuru yapılarak işlemlere start verebilirsiniz. Florya Cert firmasından bu alanda alacağınız destek sayesinde doğru ve eksiksiz bir başvuru yapabilirsiniz. Uluslararası pazarda kabul gören bu standarda firmanızın sahip olması durumunda birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Bu standart kapsamında firmanız üretiminde, dağıtım aşamalarında, depolama sistemlerinde, ambalajlama seçeneklerinde ve benzeri tüm alanlarda saygınlık kazanacak ve pazar güveni elde edecektir.

Bir kurumun GRS belgesine sahip olması hem müşterilerinin memnun olmasını, hem müşterilerindeki sayıda artış olmasını, dönüşüm oranlarının artmalarını sağlamaktadır. GRS´yi yalnızca tekstil alanı ile alakalı bir standart olarak düşünmemelisiniz. GRS belgesine sahip olmak isteyen tüm firmaların geri dönüştürülen mamül veyahut yarı mamül olarka üretilen, ticaretinin yapıldığı firmaların uygulayabilmesi sağlanmaktadır. Minimum miktar olarak %20 geri dönüştürülmüş olan materyali içeren ürünlerin tamamını kapsayabilir. GRS Belgesi ihtiyacı olan sektörler yalnızca tekstil grubu değil, cam, plastik, kağıt, ambalaj gibi ürün gruplarını da içermektedir.

GRS Sertifikası ile alakalı en önemli kriterler işçi sağlığı, çevresel faktörler ve atık yönetimidir.

GRS etiketinin asıl amacı ek çevresel, sosyal kriterlerin geri dönüştürülmüş tekstil ürünleri olduğunun garanti edilmesidir. Bir üründe GRS Etiketi bulunuyorsa bu ürün ile alakalı şunlar garanti edilmiştir;

* Ürün üretimi sırasında insana ve çevreye zararlı etkilerinin azaltılmış olması,
* Ürünün dayanıklılığının arttırılmış olması,
* Ürünler ile alakalı yüksek oranlarda geri dönüştürülmüş içeriğin kullanılmış olması,
* Ürün ile alakalı üretim alanında sorumlu üretim kapsamı,
* Geri dönüştürülmüş malzemeler tercih edilmesi,
* İzlenebilirlik ve şeffaf bir iletişim kanalı...

GRS Belgesi Danışmanlığı

Florya Cert firmasından alacağınız bu danışmanlık ile alakalı kapsamda tekstil ürünlerinde yer alan dönüştürülmüş elyaf detayları, metal ürünlerinde dönüştürülmüş olan metalin kapsamı, plastik ürünlerinde kullanılan dönüştürülmüş plastiğin kapsamı, kağıt ürünlerinde dönüştürülmüş kağıt ürünleri kapsamı ile alakalı bu belgenin alınması gerekir ve bizlerde sizlere GRS´ye dahil olabilmeniz için bu alanın en tecrübeli danışmanları ile hizmet vermekteyiz. Firmaların GRS ile alakalı karar verdiğinde bize ulaşması ile beraber tüm bilgilendirmeler ve eğitimler sunulmaya başlanılacaktır. GRS Belgesine sahip olmak isteyen firmaların Çevre Mevzuatlarına hakim olması gerekir. Firmaların ÇED muafiyet belgesi, çevre izin belgelerinin bulunmas gerekir.

Grs Belgesi danışmanlığı alındığında tüm bilgilendirmeler size yapılacak ve kısa süre içerisinde belgeye sahip olmanız sağlanacaktır. GRS Belgesine sahip olmak isteyen firmaların ayrıca İski´den deşarj izin belgesine de sahip olması gerekir. Kapsam dahilinde yapılacak olan tüm işlemler için iyi bir danışmanlık almak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum