0505 579 17 20

Gmp Belgelendirme

Good Manufacturing Practices kelimelerinin kısaltılması olan GMP´de iyi üretim uygulamaları dilimizde adlandırılmaktadır. Kapsam dahilinde olan ürünlerin tüm dış kaynaklardan ve iç kaynaklardan zarar görmesi, kirlenmesi, zarar vermesi durumlarını önlemek amacı ile önlemler alınmaktadır. GMP İyi Üretim Uygulamaları kapsamında ilaç alanında, kozmetik alanında, medikal cihaz alanında insan sağlığı ile ilgili olan ve insanların sağlık durumlarını doğrudan etkileyebilecek olan ürünlerin güvenli ortamlarda ve güvenilir sistemler aracılığı ile üretilebilmesi için hazırlanmış, ürünlerin hazırlanabilmesindeki tüm aşamalardan ve dağıtım alanındaki aşamalarındaki tüm olasılıkları önleyebilmek için hazırlanmıştır. GMP iyi üretim uygulamaları kapsamında güvenliğin arttırılması için hazırlanmıştır.

Florya Cert olarak İyi Üretim Uygulamaları Belgelendirmesi ( GMP Belgesi ) kapsamında gıda güvenliği ile ilgili tüm yönetmelikler kapsamında firmaların gıda imalat süreçlerini de kapsamaktadır.

Üretilen ürünlerin kalitesi için ve ürünlerin güvenliği kapsamında tüketen kişiler için önemli hususlar olduğunu bilmekteyiz. GMP ile müşterilerinize yüksek kalite standartlarında ve güvenli üretim ile ilgili olarak güven sunmaktasınız. GMP belgelendirmesi müşterileriniz için önemli bir katkı olacaktır. İlgili gerekliliklere uygun olarak gıda işleme firmalarının hijyen ve ürün üretimlerindeki işleme gerekliliklerine uygun olması zorunludur. Bu kapsamda birçok gıda ürünleri üreten firmalar HACCP, ISO 22000, SQF ve ISO 9001 standartları ile kalite ve gıda güvenliği yönetim sistemlerini geliştirmek için
GMP BELGELENDİRME programı uygulamaları yer almaktadır. Bu husus oldukça önemlidir. GMP belgelendirmesine ihtiyaç duyan tüm firmalar web sitemizde yer alan numaralarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilirler.

İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI BELGELENDİRMESİ

Florya Cert olarak GMP Belgesine ihtiyaç duyan her firmaya hizmet vermekteyiz. İyi üretim uygulamaları sistemleri standartları olarak bilinen GMP sistemi hijyenle ilgili olan detayları içermektedir. Yukarıda bahsi geçen hizmet sektörleri ile ilgili olarak üretim tesislerinde hijyene dikkat edilmesi için üretim aşamaları, tasarlama aşamaları, sistemlerin kurulması, tesislerin temizlikleri, dezenfekte yöntemleri, gıda alanında faaliyette bulunanlarda pişmemiş gıdalar alanında mikroplar yada mikro organizmalar için ürün kalitelerindeki etkiler, üretim sistemlerindeki tüm aşamalarda hijyen açısından gereklilikleri içermektedir. Aynı zamanda GMP Sistemlerinde çalışan personelin hijyen anlamındaki uygulama kapsamına dikkat edilmektedir.

GMP İyi Üretim Uygulamaları Standart Kapsamı

GMP İyi Üretim Uygulamaları Standart Kapsamında yer alan başlıklar şu şekilde sıralanmıştır;

* Organizasyon
* Süreçlerin Risk Değerlendirmesi
* Altyapı ve Ekipmanlar
* Eğitimler ve Yetkinlikler
* İyi Üretim Uygulama Sistemleri
* Temizlik, Sanitasyon ve Hijyen Sistemleri
* Bakım ve Kalibrasyon Alanı
* Geri Çağırma Sistemi

İyi Üretim Uygulama Sistemleri Belgelendirmesine ihtiyacı olan tüm işletmeler sistemde bulunan standartları ve GMP kapsamı konularında açıklayıcı bilgiler için bizi arayabilirler. Firmamız deneyimli personeli,danışmanları ve çalışan personeli ile sizlerin hizmetindedir.

Ek olarak insanlar ve hayvanlar için kullanılan medikal amaçlı ürünlerin üretilmesi kapsamında uyulması gerekli olan tüm kurallar bütünü yer almaktadır.  GMP sisteminin zorunluluklarından bahsedecek olursak bunlar şu şekilde olacaktır.

İşletme içeriisnde bir işe başlamadan önce doğru ve yazılı olan talimatlara uygun olarak personelin çalışmaya adım attığından emin olunmalıdır. Tüm talimatlar her aşamada yazılı olduğu şekilde, hiçbir talimat atlamadan yapılmalıdır. Doğru ürün ve malzeme kullanımı gerekir v eaynı zamanda doğru ekipman kullanılması gerekir. Etiketleme sistemleri için hatalara karşı çıkmak için dikkat etmek gerekir. Titiz ve doğru bir şekilde çalışmak gerekir. Tüm personelin temiz ve düzenli olması istenilir ve hatalara, yanlışlıklara, kötü durumlara karşın hazırlıklı olmak gerekir.


GMP ZORUNLU MU?

Gmp belgelendirme kapsamında kozmetik ürünleri ile ilgili olarak insan sağlığına zarar verilmesine engel olunması amacı ile tüketicilere doğru ve güvenli ürünlerin ulaştırılabilmesi istenilmektedir. Ülkemizde Kozmetik Yönetmeliği ile beraber bu standart zorunlu bir durumdadır. Aynı zamanda Avrupa Kozmetik Yönetmeliği kapsamında da GMP uygulamaları zorunludur.

Bu alanda merak ettiğiniz tüm sorular, talepler ve fiyat teklifleri için aşağıda yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


asansör belgelendirme

 

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum