0505 579 17 20

İş Güvenliği Danışmanlığı

İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık Hizmetimizi Türkiye´nin her bölgesinde, her firmaya verebilmekteyiz. Bu hizmetle alakalı olarak İş Kanunu´nda yer alan 81.maddeye göre iş verenlerin sanayi kapsamına dahil olan ve en az 50 işçinin yer aldığı işletmelerde alınması gerekli olan iş sağlığı ve güvenliği önlemleri ile alakalı detayların belirlenmesinde, uygulanmasında, işletme personeli ile ilgili iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesinde, ilk yardım durumlarında ve acil detavi ile koruyucu sağlık & güvenlik kapsamına girilen her işden sorumludur. Bu alanda firmada faal olan işçi sayısı, işin niteliği, işin girdiği tehlike sınıfına göre bazı özellikler ve detaylar değişiklik gösterebilmektedir. Bu tür işletmelerin bünyesinde iş güvenliği uzmanı bulundurması gerekir. Bu kapsamda Florya Cert olarak sizlere tüm mevzuata uygun, yasal gerekliliklerini yerine getirebilecek  bir şekilde profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

İŞ GÜVENLİĞİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Firmamızdan alacağınız iş güvenliği danışmanlığı hizmetinde sadece yasal gerekliliğinizi yerine getirmemeniz için adımlar atılır. Bu hizmet ile herhangi bir risk ile karşı karşıya kaldığınızda, bir iş kazası meydana geldiğinde yapılması gerekenler önceden belirlenecektir. Bir çok kaza daha yaşanmadan önlenebilmesi için iş güvenliği danışmanlığı almak ve işletmenizin bu durumlara karşı eğitimli olması önemlidir. Riskleri en aza indireceğiniz danışmanlık hizmetleri için bizi arayabilirsiniz. Florya Cert ile Avrupa Birliği uyum sürecine sizi daha hızlı adapte ediyor ve A, B & C sınıfı iş güvenliği uzmanlarımız ile Türkiye´nin her yerinde hizmet verebiliyoruz.

İş Güvenliği Uzmanlığı Nedir?

331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında firmaların iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sağlaması zorunludur. Aynı kanun içerisinde iş güvenliği uzmanlarının detayları da yer almaktadır. Florya Cert bünyesinde hizmetlerini sunan iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanları yönetmelik kapsamında görev, yetki ve sorumluluklarını biliyor ve firmanızı prosedüre göre analiz ediyorlar. Firma içerisindeki güvenlik, çevre ve sağlık ile alakalı yapılması gerekenlerin araştırmasının yapıldığı bu hizmette görevli olan personellerimizin tamamı üniversitelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olan, Aile, Çalışma ve Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavlarda başarılı olmuş kişilerdir. C sınıfına sahip olan iş güvenliği uzmanları 4 sene hizmet verdikten sonra B sınıfına geçmeye hak kazanacak ve sınavına girmektedir. Akabinde sınavdan başarılı bir şekilde çıkan ve 3 sene tehlikeli işlerde uzmanlık yapan iş güvenliği uzmanları A sınıfına dahil olmak için sınava giriş yapma imkanı elde edecektir. Florya Cert bünyesinde A & B & C sınıflarında iş güvenliği uzmanları bulunmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri Kapsamı

Sizlere sunduğumuz bu hizmet kapsamında verilen hizmetlerin bazılarından bahsetmek gerekirse;

Öncelikle "İşyerinin İncelenmesi ve Ön Durum Tespiti" yapılmaktadır. Bu madde kapsamında firmanız düzenli olarak denetlenmekte ve görülen aksaklıklar, eksiklikler not alınmaktadır. Firmaya sunacağımız iyileştirme önerileri yönetim ile yapılacak olan toplantılar sonucunda atılacak adımların sonunda izleme ve ölçme planları oluşturulacak ve takip edilecektir.

Bu aşamanın hemen ardından "Risk Analizi Hazırlanması" aşamasına geçiş yapıyoruz. Bu aşamada ise personele risk analiz eğitimlerini veriyor ve risk analizi hazırlama formalarının verilmesi, hazırlanması ile işyeri hekimlerimiz ile iş birliği içerisinde olarak sektöre ait bilinen iş kazaları ile meslek hastalıkları ile alakalı değerlendirmeleri yapıyoruz. Firma içerisinde meydana gelebilecek olan tehlikeli durumların tekrar etmemesi için incelemeleri yapan Florya Cert danışmanları ile araştırmaları yapmakta ve önleyici adımları atmaktayız.

"Acil Durum Çalışmalarının Yürütülmesi" aşamasına geçtiğimizde ise Florya Cert´in alanında uzman danışmanları sizi ve işletmenizi  kazaya, yangına, patlamalara karşı bilinçlendirmekte ve mevuzata uygun çalışmaları yapmakta olacaktır. Doğal afetlerin, patlamaların, yangın ve kazaların meydana gelmeden önce her biri için afet planlarının hazırlanması firmamız tarafından sağlanacaktır. Gerekli tatbikatları yapmak ve raporların oluşturulması iş sağlığı ve güvenliği danışmanlık hizmetimize dahildir.

İSG Kurulunun Oluşturulması ve İştiraki ve İşyerinin Periyodik Olarak Denetimi ve Raporlanması hizmetlerinin hemen ardından " Yönetici ve Çalışanların İş sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimleri " verilmektedir. Bu alanda mevzuata hakim, tecrübeli ve A-B-C sınıfı iş güvenliği uzmanları ile Florya Cert sizlere bir telefon kadar yakındır.

Daha fazla bilgi ve işletmeler için danışmanlık hizmetleri teklifleri almak için hemen bizi arayabilirsiniz. Florya Cert ayrıca CE belgesi ve ISO belgelendirme hizmetleri de sağlamaktadır.

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum