0505 579 17 20

Iso 22000 Belgelendirme

Uluslararası Standardizasyon Örgütü tarafından geliştirilen ISO 22000 belgesi GIDA GÜVENLİĞİ ile alakalıdır. 2005 senesinde yürürlüğe giren Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi bu tarihten sonra HACCP´nin ürün güvenirlilik sisteminin yerini almıştır. Gıda üretimlerinde çok yönlü bir boyut meydana gelmesini sağlayan ISO 22000 sayesinde firmalar yalnızca üretim aşamalarında değil aynı zamanda gıda çalışma faaliyetleri kapsamında da başarılı adımlar atmış olurlar..

Güvenli ve sağlıklıgıdaların üretilmesi ve elde edilmesi için sağlıklı beslenmek adına Gıda Güvenliği oldukça önemlidir. Bu kapsamdaki üreticilerin, ürün işleyicilerinin, taşıyıcı firmaların, toptan ve perakende satış yapan kurumların çeşitli kontroller ve yaklaşımlara göre ilerlemesi gerekir.

Günümüzde ISO 22000 sayesinde gıda üretimindeki hammadde aşamalarında, katkılarında, yardımcı olan diğer maddelerde ve ürünün ambalajındaki tüm malzemelerin üretimini dahi kapsamaktadır. Tedarikçi sistemlerinin değerlendirilmesi, işletmeye kabulü aşamaları, ürünlerin üretim aşamaları, son muhafaza aşamaları, sevkiyat aşamaları vb.. bu kapsamdaki tüm aşamaların gereklilikleri meydana gelmiştir.

ISO 22000 sistemindeki tüm süreç tesis ile ilgili olabilecek tehlikeleri önceden bilir. İlgili tehlikelerde dahil olmak üzere besin zincirlerinde meydana gelecek olan beklenen, önceden öngörülen tehlikelerin değerlendirilmesi gerekmektedir.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminin ilk amacı toplum için sağlıklı yönetici anlayışını inşaat etmektir. Toplumun sağlığına önem veren ve her zaman firma faaliyetlerinde dikkat etmesi gereken adımların yenilenmesini benimseyen firmaların artması için Florya Cert olarak ISO 22000 belgesini almanız için en uygun teklifleri sizlere sunuyoruz. Firmaların gıda güvenliği yönetim sistemlerinde uyduklarında sahip oldukları bu belge uluslararası arenada kabul görmektedir. ISO tarafından hazırlanan bu belge ile Dünya´nın farklı üllkelerinde gıda faaliyetleri ile ilgilenen firmaların prestij kazanması sağlanmaktadır. Bu belgeye sahip olan firmalara dünya üzerindeki standartlara uyum sağladıklarını ve gıda güvenliği kapsamındaki yönetim sistemine uygun ilkelerle hareket ettiklerini sunarlar.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Faydaları

* ISO 22000 belgesi alan firmalar olası tehlikeleri daha önceden tahmin edebilmektedir. İstenmeyen haller karşısında ne yapması gerektiğini bilir ve genellikle bu durumlar meydana gelmeden önlenir.
* ISO 22000 belgesi alan firmalar toplum sağlığına önem gösterdiği ile ilgili olarak tüketicisine memnuniyet sunar. Rakipleri arasında her zaman öncü marka olarak anılır.
* ISO 22000 belgesi sahip firmaların ülke içerisindeki mevzuatlara ve kalite standartlarına uyum sağladığı bellidir. Bu nedenle denetimlerde ve kontrollerde bu firmalar asla sorun yaşamamaktadır.
* ISO 22000 belgesine sahip olan firmaların müşteri kitlesi her geçen gün artmakta ve ürün satışları yükselmektedir.
* ISO 22000 belgesine sahip olan firmaların stok kontrollerini daha iyi bir şekilde yaptığı bilinmektedir. Aynı zamanda ürünlerin dağıtımları kapsamında iyileştirmelerde gözlemlenmiştir.
* ISO 22000 belgesi sahip olan firmaların etkili bir oto kontrol sistemi bulunur. Süreç içerisindeki tüm riskleri bilir ve risk ihtimallerini ortadan kaldırır.
* ISO 22000 belgesine sahip olan firmaların ürünlerinde ve hizmetlerindeki kayıpların engellenmesi nedeni ile ürünlerin üretimlerindeki maliyetler düşmektedir.
* ISO 22000 belgesindeki güvenilir gıda üretimi yapan firmalar hatalı üretimlerinde önüne geçmektedir.

Konuya ilişkin daha fazla bilgi ve firmamızın indirimli tekliflerinden yararlanmak için hemen bizi arayabilirsiniz.


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum