0505 579 17 20

Iso 22000 Gıda Güvenliği Danışmanlığı

ISO 22000 (HACCP) Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili detaylara bakmak gerekirse bu belgelendirme öncesinde sağlık konusuna değinmek gerekir. Sağlık her insanın en doğal hakkıdır. Her insan sağlıklı olmak, sağlığına dikkat etmek ister. Gıda ürünleri tüketirken bu ürünlerin sağlığı etkileyecek kötü etkileri olmaması araştırmasını herkes yapar. Özellikle gelişen küresel dalga ve sağlık sorunları nedeni ile son dönemlerde gıda ürünlerine insanların daha dikkatlli yaklaştığı, daha fazla araştırma yaptığı görünmektedir. Dolayısı ile bir gıda ürününün güvenli olması  kullanacak olan kişiler için oldukça önemlidir.

Daha iyi, daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek için sürdürülebilirlik önemlidir. İnsanların temel ihtiyaçlarının başında gıda gelmektedir. Gıdayı güvenli tüketmek herkesin en doğal hakkıdır. ISO 22000 ile gıda zincirinde yer alan kurumların, gıda tüketimi için güvenilir olması aranır. Güvenilir firma olmayı sağlayabilmek ve gıda güvenliği için tüm tehtidleri kontrol altına almak sizlerin elinde. Bunun için gerekli şartları kapsayan ve Uluslararası pazarda kabul gören ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi için danışmanlık hizmetleri Florya Cert ile sizlere sunulmaktadır.

Uluslararası Standart Örgütü aracılığı ile 2005 senesinde ilk olarak yayınlanan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi´nde temel olan yaklaşım şekilleri arasındaki en önemli olanı HACCP yani Hazard Analysis and Critical Control Points – Tehlike Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları´dır.

Bu nokta ile ilgili detayların ana konular gıda zincirinde oluşabilecek olan tüm tehlikelere karşı önceden bilerek hareket edilmesi ve tehlikerin zamanında tespit edilerek önlenebilmesi, kabul edebilir bir sınıra bu tehlikenin indirilmesi veyahut ortadan tamamen kaldırılması amacı ile kontrol uygulayabilendir. Sizlerde Florya Cert´in Gıda alanında uzmanlaşan danışmanları, eğitmenleri ile birlikte ISO 22000 Belgesi Almak istiyorsanız hemen incelediğiniz web sitemizde bulunan telefon numaralarını arayabilirsiniz.

ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEM DANIŞMANLIĞI

Florya Cert sizlere ISO belgelendirmeleri kapsamında her belgelendirmeye has, her belgelendirmeye özel ve her belgelendirmenin kendi alanında uzmanlaşan danışmanları ile hizmetlerini sunmaktadır.

Gıda yönetim sisteminde yer alan amaç ürünün üretiminden işlenmesine, işlenmesinden taşınmasına, raflardaki yerinden son tüketiciye ulaşmasına kadar tüm yolunu kontrol etmek ve sizlere gıda zinciri kapsamında her zaman en sağlıklısını ulaştırmaktır. Gıda güvenliğinin sağlanabilmesi için hammadde temin edilmesi, ürünün üretim kısmı, ürünün işleme kısmı, ürün ambalajlaması, ürün taşıma hizmetleri, ürünün depolandığı ve muhafaza edildiği alanlar ve sunum aşaması başta olmak üzere her aşaması ISO güvencesi ve standartları dahilinde kontrol altında bulunur. Gerekli şartlara uygunluk, ülke içindeki mevzuatlara uygunluğu ISO 22000 ile daha net ortaya çıkarırsınız. Hem siz hemde tüketicileriniz bu durumdan karlı çıkar.

HACCP ürünlerin güvenilir bir şekilde tüketiciye sunulmasını amaçlamaktadır. Düzgün bir sistemin kurulması ve iyi işleyen sistemin GIDA firmalarında yer almasına dayalı bir sistemdir. Gıda güvenliği oldukça önemlidir. Gıda zincirinde yer alan herhangi bir firmanın bu belgeye bu standarda ihtiyacı vardır. Ürünün her aşamasını kontrol eden bu sistem sayesinde problemler henüz meydana gelmeden önlenmektedir. Güvenilir normlar ve şartlar sayesinde gıdaların iyi şartlarda üretilmesi gerekir. Ürüne değil sisteme verilen bir belge olan ISO 22000 ( HACCP ) Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesidir.

ISO 22000 standartını gıda üreticileri uygulayabilir. Bunların yanı sıra tabikide bu pazarda faaliyette bulunan başta, perakendeciler, gıda servisi yapan firmalar, operatörler, hazır yemek firmaları, toptancı firmaları, oteller, restoranlar gibi hizmet alanında bulunan her firma tercih edebilir. Yani gıda zincirinde doğrudan etkileşimi bulunan yada dolaylı yoldan bir yerde bu gıda ürünü ile kesişen her firma için ISO 22000 belgesi alınmalıdır. Bu belgenin alınması için en uygun teklifleri ise Florya Cert´ten alabilirsiniz.

ISO 22000 ( HACCP ) BAZI FAYDALARI

* ISO 22000 (HACCP) Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine dahil olduğunuzdda tüm koşulların iyileştirilmesi için adım atmış olursunuz. Bu adım ile insan tüketimi için bu ürünlerin güvenli gıda statüsünde olmasını sağlarsınız.
* ISO 22000 (HACCP) Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi sayesinde gıda ürünleri için güvenlik tehlikelerini en aza indirirsiniz.

* ISO 22000 (HACCP) Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile müşterileriniz ve gıda güvenliği uzmanlarınız ile iyi bir koordinasyon sağlarsınız.
* ISO 22000 sayesinde yasal izinler konusunda işiniz daha kolaylaşır. Bu standarda sahip olmanız ile beraber aynı zamanda bazı ihalalere çok daha kolay bir şekilde katılım sağlayabilirsiniz.
* HACCP ile tüketiciler için sağlıklı, güven sunan ürünlerin ulaşmasını sağlamanız onların size karşı bir tutum içinde oluşmasını sağlayacaktır.
* Bu belgeye sahip olduğunuzda pazardaki tüm rakipleriniz ile daha iyi şartlar altında rekabet edebileceksiniz.
* ISO 22000 sayesinde firmanın tüm kaynaklarını daha etkili bir şekilde kullanacak ve ürün üretim veya diğer maliyetleri azaltacaksınız.
* Müşteri memnuniyetini kazanmanıza yarar sağlayacaktır.

Florya Cert ile sizlerde faydaları oldukça fazla olan ve gıda faaliyetleri kapsamında ihtiyacınız olan HACCP ( ISO 22000 ) belgesine sahip olabilirsiniz. Diğer yönetim sistemlerine nazaran ISO 22000 tek başına işletmenize kurulabilmekte ve yapısal özellikler bakımından da ISO 9001 ile ISO 14001 standart entegrasyonları ile uyumlu bir uluslararası standarttır.

ISO 22000 sayesinde kuruluşunuz için tüm koşulları iyileştirmiş olmanız ile beraber gıda güvenliğinide sağlamış olursunuz. Florya Cert´i tercih ederek profesyonel ve uzman denetçiler aracılığı ile gerekli sistem analizlerinin yapılması ve danışmanlık hizmetlerinin alınması sizlerin elinde. Türkiye´nin neresinde olursanız olun Florya Cert firmasını arayarak bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Kalite yönetim sistemleri kapsamındaki tüm dökümanlar, belgeler ve yönetmeliklere erişim imkanı ve süreçlerin tamamında firma yöneticileriniz ile birlikte hareket etme Florya Cert ile mümkün.

Bizden ISO 22000 (HACCP) Hizmeti aldığınızda uzmanlarımız adresinizde personellerinize eğitimler verecek ve aynı zamanda tüm belgelendirme işlemlerinin takibi firmamız tarafından yapılacaktır.

Kalite ile tanışmak ve kısa süre içerisinde belgenize sahip olabilmek için bizi arayın.


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum