0505 579 17 20

Iso 22716 Belgelendirme

ISO 22716 kozmetik alanında faaliyet gösterenler için en iyi üretim uygulamaları standartlarını içermektedir. Nihai olarak kozmetik ürünleri imalatlarını yapan tesislerin GMP başvurularını yapabilmesi için ihtiyaç duyduğu bazı detaylar vardır. Ürünlerin kalitesini etkileyecek olan insani, idari ve teknik etkilerinin ne şekilde olması gerektiği ile ilgili organize olacak, pratik olarak ilerlenebilecek tüm tavsiyeleri içermektedir.

Kozmetik endüstrisi için uluslararası pazarta en iyi üretim uygulamaları yani GMP standartları bulunmaktadır. Bu standartlar dahilinde üretim, kontrol, depolama, dağıtım aşamalarındaki kuralları incelemektedir. ISO standartları kapsamında Florya Cert olarak sizlere uzman danışmanlarımız ile hizmetlerimizi sunmaktayız. GMP belgesi bulunan firmaların ürünleri için kalite güvencesini sundukları ve sürdürülebilir bir şekilde faaliyetlerini sağladıkları bellidir. Sizlerde kalitenizi müşterilerinize ve sizden ürün tedarik edecek firmalara sunmak istiyorsanız Florya Cert danışmanlarından profesyonel destek alabilirsiniz.

KOZMETİK ÜRÜNLERİ İÇİN ISO 22716 STANDARDI

Bu standart sayesinde tüketicilerin güvenliği artacaktır. Kozmetikte iyi üretim uygulamaları için GMP sistemi AB düzenlemeleri için olmazsa olmazdır. Ürünleri tüketenlerin güvenliklerini sağlayabilmek için yüksek gereksinimler gerekir. Avrupa pazarında kozmetik ürünlerinin rahat bir şekilde dolaşabilmesi için
ISO 22716 standardına ihtiyaç duyulmaktadır.

ISO 22716´da son ürün birleştiriciler, distribütörler, malzeme üretimi yapanlar, ithalatçılar, ihracatçılar ve diğer tüm katılımcılar sorumluluklarını bilmelidir. Kozmetik kategorisine giren üreticilerin ürünlerinin AB pazarında ISO 22716 belgesi ile İyi Üretim Uygulaması´na uygun şekilde ürünlerini ürettiklerini belirtmeleri gerekir. Bu belgeye ve standarda uymayan firmaların AB pazarında ürünlerinin dolaşımda olması zora girecektir.

Sizlerde sorun yaşamadan kısa süre içerisinde üretimini yaptığınız kozmetik ürünleriniz için firmanızın ihtiyacı olan ISO 22716 standardına firmamız aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Uzmanlarımız bu alanda sizlere en uygun fiyatları sunacaktır.

Türkiye´nin her yerinde Florya Cert olarak sizlere hizmet verebilecek bir kadro ile destek oluyoruz.

ISO 22716 standardı depolamada, üretimde, ambalajlamada, test etmede ve taşımada etkilidir. Bu süreçlerin tamamını kapsayacak olan bir denetim ve bilgilendirme olacaktır. Geliştirmeler kapsamında ve araştırmalar dahilinde firmaların kozmetik ürünlerinin dağıtılması hususlarında ise geçerli değildir. Ürün kalitesine güvenen firmaların rekabet ortamında 1 adım önde olabilmesi için uluslararası bazı standartlara ihtiyacı olmaktadır. Güvenlik ve çevre korunması kapsamında ISO belgelerinin dünya üzerindeki kabul yetkisi çok fazladır. Dünya´nın hemen her yerinde kabul gören bu standartlara sahip olabilmek için incelediğiniz web sayfamızda bulunan numaralarımızı arayabilir ve Florya Cert´ten en iyi teklifleri alabilirsiniz.

ISO 22716 BELGESİ

ISO 22716 standardı üretimini yaptığınız kozmetik ürünlerinin kriterlerini ve malların imalatı sırasında oluşan tüm sürecin gerekliliklerini barındırmaktadır. Firmaların tedarik aşamalarındaki kalitesi ve güvenlik gerekliliklerinin daha iyi yönetilmesi için ISO 22716´nın kendine has özellikleri vardır.

Kozmetik sektörü için önemli bir belgelendirme olan ISO 22716´da her zaman iyileştirme imkanı bulunmaktadır. Kozmetik ürünleri ile ilgili tehlikeler ve risklerin kontrol edilmesi sağlanır. Aynı zamanda karmaşık olan her duruma karşın içerdiği yasal gereklilikler sayesinde kolayca uyum sağlanmaktadır.

Kurumların yasal olarak uyum gerekliliklerini sağlayabilmesi için ISO 22716 belgesi Florya Cert tarafından kısa süre içerisinde alınabilmektedir. Daha fazla bilgi ve işletmeniz için teklif alabilmek adına hemen bizleri arayın.


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum