0505 579 17 20

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Danışmanlığı

Bu standart bilgilerin doğru bir şekilde saklanması, gizlenmesi ve güvende tutulmasını amaçlamaktadır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi hakkında merak ettiğiniz birçok bilgi sitemizde sizlere aktarılmıştır. Bu sistemde firmaların fikri haklarının, finansal bilgilerinin, müşteri bilgilerinin saklanabilmesi, korunabilmesi amaçlanmıştır. Uluslararası bir standarttır. Bilgi güvenliği yönetim sistemine entegre olan firmalar olası riskleri bilir ve gelecekte karşılarına çıkabilecek olan birçok duruma karşı daha iyi hazırlanır. Dijital bir çağda olduğumuz için hemen her işletmenin ihtiyacı olan bir standarttır.

 ISO / IEC 27001 sistemi güçlü bir bilgi güvenliği sistemidir. Firmaların hem kendileri hemde kendilerine bağlı oldukları için bu standarda sahip olması önerilmektedir. Yasal ve sözleşmelerle alakalı olan bu sistemde firmaların işledikleri, saklamış oldukları, yönettikleri tüm bilgi arşivi, bu bilgi arşivinin gizliliğinin korunması, bütünlüğünün sağlanması ve erişilebilirliğinin korunması artık zorunludur. Risk tabanlı bir yaklaşım sağlanan firmalar için tüm süreci takip ediyor ve ISO 27001´in firmaya entegre olması için tüm çalışmaları Florya Cert olarak sürdürüyoruz. Bilginin korunması için prosedürlerin, insan kaynaklarının ve bilgi teknoloji altyapılarının kontrolleri firmamız danışmanları tarafından sağlanmakta ve gerekli olan güvenlik önlemleri alınmaktadır. Büyük küçük farketmeksizin hemen her sektörün ihtiyacı olan bu belgelendirme sisteminde süreçlerin A´dan Z´ye nokta atışı kontrolü, hazırlanması ve tamamlanması aşamalarında biz sizlerin yanında oluyoruz.

NEDEN ISO 27001

Bilgisayar korsanlığı durumları, endüstri hırsızlığı hususları teknolojinin gelişmesi ve hayatımızın hemen her aşamasında olmasından dolayı çok artmıştır. Günümüzde firmaların bilgi güvenliklerini sağlayabilmesi için dışarıdan destek aldığı birçok nokta bulunmaktadır. Bunların tamamının uluslararası standartlara uygun olarak işlenmesi ve sürdürülmesi için ISO 27001 size yol gösterici olacaktır. Bilgiyi kötü amaçlı kullanmak için çalmaya çalışan 3.kişilerden korumak ve aynı zamanda bilginin yok olmamasını sağlamak için ISO 27001´e sahip olmalısınız. ISO 27001 işletmelerin bilgiler alanında güvenliğini sağlayabilmesi için düzenlenmiştir.

İşletmelerin müşteri özel bilgilerini, finansal bilgilerini, üretim bilgileri gibi tüm özel bilgilerin en doğru şekilde korunabilmesi için ISO IEC 27001 gerekmektedir. Yasal anlamda ve sözleşmeler için beklentilerin karşılanabilmesi için FLORYA CERT firmasının alanında uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz. Casusluk durumları, dış sorunlar, teknolojideki açıklıklar, bilgiyi kötüye kullanımı önleme, teknik hatalar gibi durumlardan kaynaklı her sene yüzlerce firma büyük yaptırımlarla karşı karşıya kalabilmekte ve ayrıca kendi içerisindeki faaliyetlerinden büyük meblağlar zarar etmektedir. Yakın dönemde birçok bilinen firmanın verilerinin çalındığı veya kopyalandığı haberlerinide duyduk. Bunları duymamak için sizlerde önceden önleminzi almalı ve hem firma prestijinizi, hem markanızı hemde müşterilerinizi korumak için gerekli adımları atmalısınız.

ISO 27001´İN BAZI AVANTAJLARI

* Firma personelinin ve yöneticilerinin güvenlik bilincinin arttırılmasını sağlamaktadır.
* Firmanın koruması, saklaması gereken bilginin bütünlüğünü, gizliliğini, erişilebilirliğini, doğruluğunu ve güvenirliliğini sağlamaktadır.
* Firma için iş sürekliliğini korumak için katkı sağlamaktadır.
* Veri koruma ve bilgi güvenliği ile ilgili olan yasalara uyum sağlamaktadır.
* Firmanın güvenlik olaylarına karşına korunmasını sağlaması ile beraber firmaya tasarruf sunar.

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu ve ISO ile beraber hazırlanan ISO 27001 standardında bilgi teknolojileri hususlarına, güvenlik tekniklerine, bilgi güvenliğinin yönetim sistemlerine ve tüm gereksinimlere dikkat edilmektedir. Firmaların organizasyon yapılarındaki bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin inşaa edilmesi için bu belgeye ihtiyaç duyulur. Florya Cert olarak ISO tarafından yayınlanan tüm standartları sizler için sağlayabilmekteyiz. Organizasyonlar yani firmaların içindeki bilginin yönetimi, risklerin yönetimi ve güvenlik uygulama sistemlerinin daha verimli çalıştırılması için faaliyetlerimizi başarılı bir şekilde sunuyoruz. Güvenli ve verimli bir bilgi yönetim sistemine sahip olmak adına bize ulaşabilir ve bizden hizmet alabilirsiniz.

ISO 27001 Belgesini almış olan firmalar gelecek için kritik önem arz eden bilgilerin yedekleme protokollerinin farklı örneklerini kullanarak kendilerini güvence altına alırlar. Endüstriyel bilgi hırsızlığının önüne geçmek için ISO 27001 belgesi gerekmektedir. Ayrıca her firma müşterisine önem verdiği gibi müşterisinin bilgilerine de önem vermelidir. Son dönemlerde firma kaynaklı müşteri bilgilerinin, kişisel bilgilerin çalındığı durumlar ile karşılaşmaktayız. Milyonlarca insanı ilgilendiren bu güvenlik durumunda kişisel bilgilerin sızdırılmaması çok önemlidir.

Bu standarda sahip olan firmalar bilgisayar korsanlarına karşı tüm önlemleri alan firmalardır. Olası siber saldırılara karşı yaşanacak yıkımın etkileri azaltılacak ve firma müşterilerinin gözünde saygınlık kazanacaktır.

Florya Cert ISO 27001 için en uygun fiyatlarla sizlere hizmetlerini sunar. Türkiye´nin neresinde olursanız olun Florya Cert´i tercih ederek hızlı bir belgelendirme sürecinden yararlanabilirsiniz.asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum