0505 579 17 20

Iso 50001 Belgelendirme

ISO 50001 enerji ile ilgili gereksinim ve uygulama sistemlerinde enerji uzmanları tarafından belirlenen standartlar vardır. Enerji yönetim sistemlerinin firmanız için oluşturulması ile enerji tasarruflarının yapılması ve firmada enerji giderlerinin azaltılması amaçlanmaktadır. ISO 50001 sayesinde firmanızın çevreye karşı olan duyarlılığı artacaktır.

Son zamanlarda ülkemizde faaliyet gösteren neredeyse tüm firmaların arayışları arasında ilk sırada yer almaktadır. ISO 50001 ile enerjisel anlamda bir çok fayda sizlere sağlanmaktadır. Her geçen gün artan doğa olayları, küresel ısınmanın etkileri kapsamında enerjiye olan maliyetler artmakta ve enerji kullanımı ile beraber çevreye daha fazla zarar verilmektedir. Dünya üzerindeki enerji kaynaklarının azalması kapsamında bir çok enerjide uygun fiyatlı enerji devri artık yok denecek kadar azdır. Enerjinin firmalar için çok büyük giderler meydana getirdiğini biliyoruz. ISO 50001 sayesinde enerji yönetim sistemlerinin sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Bugün her firma enerji giderlerini kontrol altına almak zorundadır.

Firmalar için enerji yönetim sistemi sayesinde maliyetlerin azaldığı kısa süre içerisinde gözle görülecektir. Aynı zamanda firmanızın enerji tüketimi ile meydana gelen çevresel etkilerinde de azalmalar olacak ve aynı zamanda rekabet ettiği rakiplerinden ISO 50001 sayesinde çevreye duyarlılık kapsamı dahil olmak üzere 1 adım önde olacaktır.

ISO standartları arasında yer alan bu enerji yönetim sistemi firmaların elde ettikleri performansları daha verimli bir hale getirecektir. Enerji ile orantılı olarak verimliliğin arttırılması ve enerji giderlerinin azaltılması için ISO 5001 Belgesine sizlerde sahip olabilirsiniz. Florya Cert olarak biz Türkiye´nin her yerinde sizlere bu belgeyi alabilmeniz için hizmet veriyoruz.

ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİNİN FAYDALARI

* Firmanızın enerjiye karşı olan maliyetini tasarruflar ile azaltır.
* Firma için düşük maliyet ile veya maliyeti bulunmayan enerji tasarruflarına gidilir, araştırmalar yapılır ve tasarruf için gerekli adımlar atılır.
* Sera gazı emisyonu kapsamında ISO 50001 sayesinde daha az sera gazı emisyonu salınır.
* Firmanızın değişebilen enerji fiyatlarından daha az etkilenmesi sağlanır.
* Karbon ayak izi kapsamında firmanızın daha az karbon ayakizi üretmesi sağlanır.
* Firma enerji tüketimleri arasında ithal olan yakıtlara karşı bağımlılık azaltılmakta ve arz güvenliği artmaktadır.
* Firma içinde hizmette bulunan personelin enerji ile ilgili farkındalığı artacaktır.
* Enerjinin kullanımında ve tüketiminde iyileştirme fırsatları meydana gelecektir.
* Firmanızın enerji ile ilgili durumlarda daha doğru ve bilinçli kararlar alması sağlanacaktır.
* İlerleyen yıllarda enerjinin kullanımında gözle görülür azalmalar olacaktır.

Firmanız için olumlu bir çok yönü olan bu sistem belgelendirmesi sayesinde iyileştirilen bir kurumsal imaja sahip olacaksınız. İşletmenizin verimliliği artacaktır. Enerji yönetiminde firmanızın enerji performansısürekli artacaktır.

ISO 5001 BELGESİ NASIL ALINIR?

ISO 50001 sertifikası alabilmek için öncelikle enerji yönetim sistemini Florya Cert uzmanları firmanıza kurmaktadır. Enerji yönetim ağı için destek alabileceğiniz firmamız ardından sizlere sertifikaya sahip olabilmeniz için uygulama süreçlerine geçiş yapmaktadır. Sertifikaya sahip olabilmeniz için uygulama süreçlerinde Florya Cert size profesyonel danışmanlık sağlamaktadır. Hazırlık aşamasının ardından akredite olmuş uygunluk değerlendirme organizasyonları aracılığı ile işlemler tamamlanır ve bu sertifikaya kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.

asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum