0505 579 17 20

Iso 50001 Enerji Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Enerjinin hayatımızdaki önemi her geçen gün artmaktadır. ISO 50001 ile enerjinin yönetiminden, güvenliğine, üretimlerdeki kaliteden, miktarına, firmanın çevresel sorumluluklarından asla taviz vermeyecek şekilde enerjinin etkin ve en verimli şekilde nasıl kullanılabileceği esasına dayalı olarak geliştirilen ve hayatımıza entegre olan, Uluslararası pazarda kabul gören bir sistemdir.

Enerji yönetim sisteminin geliştirilmesinde Dünya üzerinde birçok ülkenin enerji uzmanlarının bir araya gelmesi ile oluşturulan ISO 50001 sistemi firmalar için temel enerji tüketimi ile ilgili olarak gerekli adımların belirlenmesine yardımcı olunmaktadır. İş planlarının oluşturulabilmesi, tüketimlerin azaltılması ve hedeflerin belirlenebilmesi için ISO 50001´de enerji performans göstergeleri oluşturulmaktadır. Bu sisteme dahil olmak ve firmanızın ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi programlamasına dahil olabilmesi için gerekli tüm adımlarının atılmasında Florya Cert olarak hizmetinizdeyiz. Firmamız Türkiye´nin heryerinde bu hizmeti, her sektör için verebilmektedir.

Artan dünya nufüsu nedeni ile üretimin önemi hergeçen gün artmaktadır. Bununla beraber, paralel bir şekilde ilerleyen enerji kaynaklarının azaltılmasıdır. Enerji üretim için gerekmektedir. Üretimin artması ile beraber sanayiilerdeki enerji kullanımları artar. Enerji kaynaklarını etkin bir şekilde kullanabilmek için, enerji tasarrufu yapmak, enerjiden verim almak, geri kazanım sağlanması, tekrar kullanım kavramlarının oluşması oldukça önemlidir. Tüm bunları arka arkaya dizdiğimizde ve bunlarla ilgili notlar alındığında enerjinin tasarrufuna gidilmesi ve enerjinin etkin bir şekilde yönetilmesi gerekir. Enerji yönetimine dahil olmak hem firmanız, hem dünya, hem çevre hemde gelecek için oldukça önemlidir. Her firmanın ISO 50001 belgesine sahip olmasını istiyor ve Florya Cert olarak hizmetlerimiz arasında en uygun fiyatları, en uygun teklifleri Enerji Yönetim Sistemi´nde sunuyoruz.

ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ

Enerji´nin önemini hemen herkes biliyor. Enerji dünyamızda özellikle son senelerde nekadar önemli olduğunu gördük. Enerjinin verimlli kullanılması gerekmektedir. Enerjinin iyi bir şekilde kullanılabilmesi için ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi her sektörü ilgilendirmektedir. Büyük firmalardan, küçük esnaflara kadar her türlü işletmeye dahil edilebilecek ve uygulanabilecek olan bu sistem aynı zamanda diğer yönetim sistemlerine entegre edilebilmektedir. Yapısı ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile bazı benzerlikler taşıyabilmektedir. Bu belgeye sahip olan firmalar ISO 50001 belgesine çok rahat ve kolay bir şekilde entegre olacaktır.

ISO 50001´i Neden Tercih Etmelisiniz?

Enerji yönetim sistemine dahil olduğunuzda tüm enerji kaynaklarınızın doğru kontrol edilmesini sağlarsınız. Enerjiden doğan masrafların azaltılmasını, kontrol altında tutulmasını sağlar. ISO 50001 sayesinde firmanız içerisindeki verimlilikte artış olacak ve aynı zamanda yasalara uygunluğu artacaktır.  Enerji yönetim sistemlerine dahil olan firmaların olumsuz olarak çevreye etki sunması azalacaktır. ISO 50001 sayesinde firmanızın üretimlerinden veya hizmetlerinden meydana gelecek olan sera gazı emisyonu azalacaktır. ISO 50001 enerji bilincini firmaya oluşturacak ve aynı zamanda firma içerisindeki performans analizlerinin yapılmasına olanak sağlayacaktır.

Biz Florya Cert olarak ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemlerinde geleceğinizin daha iyi şekillenebilmesi için gerekli adımları atmanızı sağlıyor ve bu alanda firmanızın, markanızın rakiplerinize ve müşterilerinize örnek teşkil edecek bir altyapıya sahip olmasını sağlıyoruz.

Enerji Yönetim Sistemi’nin Bazı Faydaları

* ISO 50001 maliyetlerinizi azaltır.
* ISO 50001 firmanızın irtibarını arttırır.
* ISO 50001 firmanızın çevre performansında artış gösterir.
* ISO 50001 sera gazı emisyonlarınızda düşük seviyelere gelmenizi sağlar.
* ISO 50001 uygulamalarınızda ve hizmetlerinizdeki enerji tüketimini azaltır.
* ISO 50001 enerji kaynaklı meydana gelecek olan masrafların tamamını kontrol altında tutar.
* ISO 50001 enerji tüketiminin izlenmesinde performans bilgilerine kolay erişiminizi sağlar.
* ISO 50001 verimliliği arttırır.
* ISO 50001 yasalara uygunluğunuzu sağlar.

Sizlerde firmanız için Enerji Yönetim Sistemi´ne dahil olmak ve uluslararası pazarda kabul gören ISO belgelerinin bize göre en önemlisini elde etmek için Florya Cert´ten hizmet alabilirsiniz.

Alanında uzman danışmanlarımız ile Türkiye´nin heryerinde müşterilerimize kısa süre içerisinde ISO 50001 belgesi danışmanlığı veriyoruz.

asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum