0505 579 17 20

Kimyasal Envanter Bildirimi

Kimyasal Envanter Bildirimi Hakkında Yönetmelik ve diğer detaylara Florya Cert sitesinden hemen erişebilir ve bu alanda en başarılı hizmetleri uzmanların yer aldığı firmadan temin edebilirsiniz.

Ülkemizde üretimi yapılan veyahut kendi halinde / karışım içinde ithal edilmiş olan 1 ton ile 1000 ton arasında ve 1000 ton üzerindeki tonaja sahip olan tehlikeli maddeler için Kimyasal Envanter Bildirimi yapılmaktadır. Bu bildirim Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na ait olan online sistem üzerinden yapılmaktadır. Firmaların bu bildirimleri yapmaması, kayıtlarını açmaması durumlarında cezai şartlar oldukça yüksek labilmektedir. Bu kapsamdaki yönetmeliğe gelin Florya Cert sitemizde hep birlikte göz atalım;

Kimyasal Envanter Bildirimi Hakkında YönetmelikKimyasal envanter kontrolleri ve kimyasal envanter bildirimleri ile alakalı olan bu yönetmelik ülkemizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanmıştır. Ülkemizdeki tehlikeli maddelerin kontrollerinin doğru bir şekilde yapılabilmesi ve gerekli olan tüm verilerin toplanabilmesi için karşınıza çıkan bu yönetmelikteki ilk amaç insan sağlığı ve beraberinde çevre sağlığıdır. Kimyasal maddelerin sebep olduğu riskleri en aza indirmek için sizlerde işletmenizin kimyasal envanter bildirimlerini yapmalısınız. Cezai yaptırımları oldukça yüksek olan bu konu hakkında işin ehli danışmanlar ile sizlere hizmetlerimizi, Türkiye´nn hemen her ilinde sunuyoruz.

Türkiye´de tüzel kişiliği olmayan firmalar var ise bunların hukuki vekil sıfatı ile ilgili bakanlığa veri bildirim işlemlerinide Florya Cert olarak yapabilmekteyiz. Ülkemizde tüzel kişilikleri bulunan işletmeler için ise madde bildirim prosedürlerine hakim olan uzmanlarımız ile başvuruları yapıyoruz. Kimyasal envanter bildirim ve kontrolü kapsamında her sene bir önceki seneye ait ilan ithal ettiğiniz veya ürettiğiniz maddeleri bildirmeniz gerekir ve bazı bildirimlerin detayları oldukça geniş olmaktadır. Sizlerde bu alanda doğru adımlar atmak ve kısa süre içerisinde işlerinize sorunsuz bir şekilde devam etmek için Florya Cert´i seçebilirsiniz.

Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve KısıtlanmasıKimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması kapsamında firmamız sizlere her türlü hizmeti sunmaktadır. Bu alandaki yetkilendirme ve sınırlandırmaı EC yani Avrupa Topluluğu güvenlik düzenlemesi sunmaktadır. 2007 senesinde ortaya çıkan REACH ile üretimde bulunan üretici firmalar, ithalatçılar Avrupa Birliği´nde bulunan ülkelerde üretmiş oldukları ya da ithal etmiş oldukları her türlü maddenin kaydedilmesi gerektiğini sunmaktadır. Bu kapsamda REACH tüm üye devlerlerde uygulanmaktadır.

REACH uyumluluğu kapsamında bir çok işletmenin sorun yaşadığını bilmekteyiz. Bu kapsamdaki yeterlilikler ve ihtiyacınız olan tüm bilgiler için deneyimli bir ekip ile kimyasal maddelerin en iyi şekilde kaydının yapılmasını sağlamaktayız. Reach hizmetleri sunan Florya Cert ile ülke genelinde bir çok üretici, distribütör ve ithalatçı çalışmaktadır.

Danışmanlık ve test hizmetlerimizden yararlanmak için hemen incelediğiniz web sitemizden bize ulaşın.

Kimyasal Envanter Bildirimi (KEK yönetmeliği) Bazı Hizmetlerimiz* Firmanıza ulusal anlamda veya uluslararası anlamda yasal temsilcilik hizmeti sunuyoruz.
* İşletme için verilerin toplanması ve ihtiyacı olan desteğin profesyoneller tarafından sağlanması sunulmaktadır.
* Kayıtta bulunulması gereken tüm malddelerin güvenlik bilgi formlarının hazırlanması alanında destek sağlıyor ve maddelerin tehlikelerinin belirlenmesini sağlıyoruz.
* Firma için gizlilik anlaşması düzenlenmekte ve gerekli bilgileirn tedarik edilmesi sağlanmaktadır.
* Kimyasal envanterlerinizin çıkarılması ve envanterlerinizin üzerinde bulunan maddelerin her sene ne kadar tükettiği, ne kadar ürettiği veya ne kadar ithal ettiği detaylandırmaları hesaplanmakta ve gerekli bildirimler yapılmaktadır.
* Oluşturmuş olduğumuz kimyasal envanterinizle alakalı yayınlanan listeler, muaf maddeler ve yönetmelik değişiklikleri hakkında düzenli bildirimler yapılacaktır.


Konu ile alakalı daha fazla bilgi ve detay için hemen Florya Cert numaralarını arayın.

 

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum