0505 579 17 20

Kozmetikte İyi Üretim Uygulamaları

ISO 22716 Kozmetik Kalite Yönetim Sistemi ve iyi üretim uygulamaları ile alakalı her türlü bilgiye ve dökümana Florya Cert aracılığı ile ulaşabilirsiniz. AB´ye ait düzenlemeler kapsamında GMP yani kozmetikte iyi üretim uygulamaları ile alakalı bir çok detaya bizim aracılığımız ile ulaşabilir ve en iyi hizmetleri alabilirsiniz. Bu kapsam dahilinde ürünleri kullanan tüketiciler için güvenlik sağlanmaktadır. Çok yüksek gereksinimleri ortaya koyan  ISO 22716´da yer alan tüm yasal gereklilikler ve düzenlemeler ile alakalı uzmanlarımız sizleri bilgilendirmekte ve danışmanlık hizmeti ile kısa süre içerisinde pazarda dolaşabilen ürünlere sahip olmanızı sağlamaktadır.

ISO 22716 – Kozmetikte İyi Üretim UygulamalarıKozmetik ürünlerinde üretim esnasında kullanılan malzemelerin takibinin yapılması ve bu ürünlerin güvenilir olması açısından sadece üreten firmaların değil aynı zamanda toptancılarının, perakendecilerinin, tedarikçilerinin ve tüketicilerinin de dikkat etmesi gereken ve güvenlik anlamında tamamını ilgilendiren bir konudur. ISO 22716 sayesinde bu ihtiyaçların giderilmesi sağlanmaktadır. ISO tarafından tasarlanmış olan ve kozmetik alanındaki sektör içerisinde bulunan tüm firmaların, kozmetik, kişisel bakım vb.. alandaki işletmelere iyi bir üretim uygulamasına sahip olması için modellemeleri yaratmak amacındadır. 2007 senesinden bugüne kadar başarılı bir şekilde ilerleyen standart Türkiye´de TSE tarafından TS EN ISO 22716 Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları başlıklı klavuz ile yayınlanmıştır. Bu klavuz hakkında bilgi edinmek ve ihtiyacınız olan hizmetten en hızlı şekilde yararlanabilmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa´nın tüm pazarında rahat bir şekilde dolaşabilen kozmetik ürünlerine sahip olmak isterseniz ISO 22716´ya sahip olan ürünleriniz olmalıdır. İşte tam bu noktada FLORYA CERT Danışmanları devreye girmekte ve istediğiniz kalite belgesini sizlere sağlayabilmektedir. Uzman danışmanlarımız ile kozmetikte iyi üretim uygulamaları kapsamında giren tüm gereklilikleri edinmekte ve siz üretici firmalar için sorumluluklarını bildirmekteyiz. Ürünler ile alakalı Avrupa komisyonunda tanıtım özellikle toksik içeriği bulunan maddeler ile alakalı ürün etkiletlemeler, ürün dosyalarının hazırlanması ve zorunlu bildirim gerektiren tüm detayların takipçisi olmakta ve kısa süre içerisinde sizlere ISO 22716 belgesini edinmekteyiz. Kozmetikte iyi üretim uygulamalarındaki zorunlu gereksinimleri bilmekte ve tüm ülkelerin pazarına ürünlerinizin kolay bir şekilde adapte olabilmesini sağlamaktayız.

Hem insan sağlığı hemde çevre üzerindeki etkilerin olumsuz olanlarınız azaltmak ilk amaçtır. Güvenilir ortamlarda ve standartlarda üretim yapmanız için ortaya çıkan bu standart sistemine dahil olan firmaların akredite bir belgelendirme kuruluşu olan firmamızdan müracatı ile süreç başlayacaktır. Sürecin takibini yapacak ve kısa süre içerisinde denetimlerden geçmenizi sağlayacağız.

ISO 22716´NIN SAĞLADIĞI YARARLAR


* Kozmetik Kalite Yönetim Sistemi sayesinde firmalar sektörde saygınlık kazanmaktadır.
* Kozmetik Kalite Yönetim Sistemi ile markanın prestiji yükselmekte ve rakipleri ile olan mücadelelerinde avantajlı bir konumda bulunmaktalardır.
* Kozmetik Kalite Yönetim Sistemi ile işletmeniz yürürlükte olan yasal düzenlemelere uygun olarak hareket edecektir.
* Sağlık Bakanlığı aracılığı ile yapılacak olan denetimlerde markanızın hazır olması sağlanacaktır.
* Kozmetik Kalite Yönetim Sistemi´ne dahil olan firmaların çalışanlarındaki motivasyon yüksek olacaktır ve ayrıca firmaya olan bağlılıkları artacaktır.
* Bir çok kolda maliyetleriniz azalacak ve işlerinizdeki verimlilik ISO 22716 ile artacaktır.
* Kozmetik Kalite Yönetim Sistemi sayesinde markanızın yerel pazar ve uluslararası pazardaki rekabet gücü daha fazla olacaktır.

Sizlerde iyi üretim uygulamaları kapsamında ISO 22716´ya sahip olmak istiyorsanız incelediğiniz web sitemizde bulunan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz. Kalite yönetim sistemleri kapsamında bir çok hizmetimiz bulunmaktadır.

Florya Cert olarak buzaman kadar bir çok markaya belgelendirme alanında hizmetlerimizi sunduk.  Ekibimiz daima işletme kuralları, organizasyon klavuzları, insan sağlığı, çevr esağlığı, teknik faktörler vb.. üretim kalitesini üst seviyeye çıkaracak durumlara odaklanmaktadır. Kozmetik alanındaki en iyi yöntemleri bilen ve bu alanda tecrübe sahibi danışmanlar ile hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Daha fazla bilgi edinmek ve aklınıza takılan soruların yanıtlarını öğrenebilmek için çekinmeden FLORYA CERT´i arayabilirsiniz.

 

 

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum