0505 579 17 20

LVD-EMC Testleri

Alçak Gerilim Direktifi veya Düşük Voltaj Direktifi demek olan LVD´nin ingilizce kelimelerden kısaltılmıştır. Low Voltage Directive (2014/35/EU) kısaltmalarından meydana gelen bu hizmet başlığı AB´de kabul edilen yeni yaklaşım direktiflerini içermektedir. Florya Cert´in deneyimli kadrosu sayesinde Elektriksel Güvenlik Testleri, ürün incelemeleri, Proje çizimleri, Teknik Dosya Hazırlığı ve LVD CE Belgelendirme konusuna ilişkin tüm detaylar profesyonel bir biçimde yapılmaktadır.

LVD´nin amacı elektrikli olan cihazların insanlara, çevreye ve mallara olan güvenliği ile ilgili sorunların daha önceden öngörülmesini sağlamak ve yaşanacak sorunları minimize etmektir. LVD sayesinde bir çok sorunu meydana gelmeden yok edebilirsiniz. 50-1000 Volt AC aralığında veya 75-1500 volt DC aralıklarında olan değerlerdeki elektrik kaynağıyla bağlantılı çalışan ve belirtilen bu değerler kadar elektrik üreten araçların tamamı alçak gerilim yönetmeliği kapsamına girmektedir. Alçak Gerilim Yönetmeliği, LVD Direktiği kapsamında elektrikli cihazların bileşeni olarak kullanılanlara örnek olarak tansformatörleri, elektrik motorlarını ve elektrik komponentlerini gösterebiliriz.

Avrupa vatandaşları adına yüksek bir koruma düzeyi sağlayan ve Dünya üzerinde kabul gören bir piyasada LVD oldukça önemlidir.LVD genellikle aralarında girişlerin ve çıkış gerilimlerinin bulunduğu, bunlar ile çalışan elektrikli ekipmanların sağlık ve güvenlik açısından risklerini kapsamaktadır.

LVD TESTİ GEREKTİREN BAZI CİHAZLAR

* Kablo ürünleri
* Ev aletleri
* Güç kaynakları
* Lazer ekipmanları
* Sigortalar gibi bazı bileşenler
* Elektrik sektöründe bulunan AB mevzuatı ile piyasaya sürülen ürünler

Tüm bu ürün grubu için güvenlik gereksinimleri ve sağlık açısından Avrupa geneline uyarlanabilmesi adına LVD testleri ve uyumluluğu önemlidir. Biz FLORYA CERT olarak sizlere ihtiyaç duyduğunuz anda, ihtiyacınız olan bölgede bu testleri ve LVD CE Belgelendirme hizmetini sağlıyoruz.

CE İşareti

Üretilmiş olan ürünün Avrupa Birliğine bağlı olan ortak pazardaki rahat bir şekilde dolaşımı için uygunluğunun belgelendirilmesine denilmektedir. Üzerinde CE işareti bulunan bir ürün Avrupa Birliği pazarında serbest bir şekilde dolaşma hakkına sahip olmaktadır. Ürünlerinizde CE işareti bulunabilmesi için gerekli olan tüm detayları Florya Cert´in uzmanlarından öğrenebilirsiniz. Yayınlanan standartlara uygun bir şekilde, can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için gerekli olan tüm şartları Florya Cert firması uzmanlarından öğrenebilirsiniz. İlgili standartlara uygun olmayan, ilgili şartları barındırmayan ürünler CE ibaresi ve işaretine sahip olması yasaktır. Uygunsuz olan ürünlere CE işareti basmanın yaptırımına bakacak olursak, bu durumlarda ürünlerin tamamının piyasadan toplattırılması ve kaldırılması talep edilecektir..

Avrupa Birliğine uygunluk ve uyumluluk süreçlerimizdeki ihtiyacınız olduğu anda Florya Cert sizlere çalışmaları ile hizmet verebilmektedir. Özellikle elektronik makineler, beyaz eşyaların üretimleri kapsamında hizmet veren firmaların LVD Testleri konusunda bilinçlenmesi ve adımlar atması gerekir. Firmaların ürettiği ürünlerin rahat bir şekilde AB pazarında dolaşımda olabilmesi için güvenli olduklarını kanıtlamaları gerekir, güvenli olduklarını kanıtlayabilmeleri için ise yapılacak olan tüm testler adına Florya Cert´i arayabilirsiniz. Ürünlerinizin en hızlı şekilde belgelendirilebilmesi ve LVD CE Belgesine sahip olabilmesi için yanınızdayız.

LVD testlerinin akreditasyonlu firmalar tarafından alınmış olunan testler ile başvurma aşamalarına geçişleri sağlanabilmektedir. Alçak gerilim direktiflerine baktığımızda bunlar arasında yalnızca üründeki elektriksel sorunlar ve riskler baz alınmamış, aynı zamanda elektrikli cihazlardaki kimyasallar, mekanik ve diğer olası problemler, riskler de dikkate alınmıştır. Sağlık açısından LVD direktifleri oldukça önemlidir. Örneğin ses, ergonomik konular, gürültü durumları ve daha fazlası bu konu içerisinde yer almaktadır.

CE BELGELERİ HANGİ ÜLKELERDE ZORUNLUDUR?

Ce işaretinin ürünlerinizde yer alması için gerekli olan zorunluluk tüm Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra EFTA ülkeleri yani İzlanda, Norveç, İsviçre, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan ülkelerini kapsamaktadır. Ce Belgelendirme süreci ve belgelendirme aşamaları ile ilgili bilgi almak için hemen firmamızın kurumsal web sitesinde yer alan CE BELGELENDİRME menüsünü ziyaret edebilir veya firmamıza 0212 909 12 07 numarası üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum