0505 579 17 20

Makine CE Belgesi

Makina CE Sertifikası almak için bölgenizde faaliyetlerini sürdüren ve size kısa süre içerisinde CE işaretini ürünlerinizde yer verebilmeniz için gerekli adımların atılmasını sağlayan danışmanlarımız, eğitmenlerimiz ve uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Makineler için CE belgesi almaktaki temel amaç ürünlerin yönetmeliğe uygun bir hal almasıdır. Canlı ve cansız olan hiçbir varlığa makinaların zarar vermemesi için ve aynı zamanda insan sağlığının, insan güvenliğinin hiçbir risk ile karşı karşıya kalmayacağını sunması ile pazara çıkabilmesi amacı ile gereklidir. Tasarım aşamasından, üretimine. Satış süreçlerinden satış sonrası desteğine kadar bir çok detay ve yönetmelik bulunmaktadır. Bu yönetmelikte bulunan emniyet gereklilikleri için tüm şartların yerine getirilmesi için CE Belgesi ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

2006/42/AT Makine Emniyeti Yönetmeliği

2006/42/EC Machinery Directive başlıkları ile karşımıza çıkan bu yönetmeliğe göz attığımızda T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2006/42/AT Makine Emniyeti Yönetmeliği şeklinde karşımızda.. Üretilmiş olduğu ülke içindeki pazara sürülmeden önce yada Avrupa Birliğine üye olan ihracatı için gerekli olan CE belgelendirmesi ile alakalı olan tüm kurallar, kurullar, hükümler bu yönetmelik içerisinde yer almaktadır. Florya Cert uzman kadrosu bu yönetmeliğe hakim kişilerden oluşmaktadır. Ülke içerisinde yurt dışına ürün ihracatı yapmak isteyen bir çok makine üreticisi firmaya hizmet verdik. Bizlerden en iyi hizmetl alabilmeniz için yapmanız gereken incelediğiniz web sayfamızda yer alan irtibat numaralarını aramanızdır.

Makine emiyet yönetmeliği içerisinde yer alan detaylarda makinaların değiştirilebilir tecihazları, emniyet aksanları ile alakalı durumlar, kaldırma aksesuarları ile ilgili durumlar, zincirler, halat ve kayışlar, sökülebilir mekanik aktarım tertibatları ve tamamlanmamış makineler ile ilgili detaylar yer alır. Bu detaylar ile alakalı olan her makine grubu için CE işareti olması gerekmektedir. Güvenlik ve sağlık şartlarının ilgili yönetmelik içerisinde yer aldığı tüm huuslarda CE işareti ile ilgili ürün üzerinde veya etiketinde net, okunabilir bir şekilde CE işareti yer almalıdır. Üretimini yapan firmanın CE BELGESİ ile ürünü piyasaya sürmesi Türkiye´de yada AB üye ülkelerinde ürünün kolayca satılabilmesini desteklemektedir. CE işareti ile ilgili özellikle Avrupa ülkelerinde bu ibare / işaret ürünün pasaportu anlamı taşımaktadır.

Florya Cert olarak onaylanmış kuruluşlar kapsamında sizlere bulunduğunuz şehirde CE İşareti almak için gerekli tüm adımları danışmanlarımız atabilmektedir. Sizlerde
ürün belgelendirme sistemleri hakkında merak ettiğiniz sorular, sorunlar ve fiyat teklifleri için firmamıza aşağıda bulunan telefon numarası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Makine üretimi yapan kişilerin, firmaların ürünün pazara sunulmadan önce tüm güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. Güvenliğinin sağlandığına emin olabilmek için ürünün CE Belgesini almış olması gerekir. Bu belgeyi alabilmek için ise;

* Ürün ile ilgili kullanım talimatlarının hazır olması gerekir.
* Ürün ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlara ait talimatların yer alması gerekir.
* Ürün üzerind eyer alan kullanım amaçları ve bazı işaretlerin yer alması gerekmektedir.
* Üretilen makinenin sağlık ile ilgili tüm gereksinimlerini yerine getirmesi sağlanılmalıdır.
* Üretilen makine ile ilgili güvenlik gereklilikleri sağlanmalıdır.
* Ürünün teknik dosyası hazırlanmalıdır.
* Ürün ile ilgili AT uygunluk beyanı hazırlanmalıdır. Bu beyan Makina Yönetmeliği kapsamına uygun olmalıdır.

Florya Cert olarak üretimlerini yaptığınız makinalarınız için güvenlik gereklilikleri karşılanmalıdır. Bunlara baktığımızda ürün için risk değerlemesi yapılmalı ve ürünün tehlike yaratmaması için tüm olasılıklar önceden tahmin edilmelidir. Makinenizin kullanım talimatları ve yanlış kullanıldığı durumlarda karşılaşılabilecek olan tehlikelere dair risk bildirimi yapılmalıdır. Meydana gelecek olan bazı risklerin önceden bilinmesi, ortadan kaldırılması ve azaltılması için güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Florya Cert´e yapacağınız Makina CE Belgesi başvurusu taleplerinizde ürünleriniz ile ilgili her adım birlikte atılır. Ürün ile ilgili kayıtları oluşturacak olan ekibimiz sizlerin sisteme dahil olabilmesi için sistem dökümanlarının oluşturulmasını ve oluşturulan bu dökümanlar için ilgili kayıtların meydana getirilmesi sağlanmaktadır. Ürün için teknik dosya hazırlanması aşamasında yine Florya Cert olarak gerekli dosyaları hazırlıyor ve gerektiğinde ihtiyacınız olan tüm tetkikleri yapıyoruz. Ürününüzün CE belgesi almaya hak kazanması sürecinin en başından sonuna kadar takipçisi oluyoruz.


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum