0505 579 17 20

Occupational Health and Safety Management System kısaltması olarak karşımıza çıkan OHSAS 18001 İş sağlığı ve güvenliği ile alakalı yönetim sistemleri standardıdır.

Firmalarda karşımıza çıkan en önemli sorunlar arasında işçilerin emniyeti gelmekte ve takibindeki sorun ise sağlıkla ilgili olan problemlerdir. İyi bir çalışma ortamına sahip olunması her işletme için gerekir. Firmaların çok daha iyi bir rekabet ortamında çalışabilmesi için iş sağlığı ve güvenliği konularında Florya Cert olarak sizlerin yanındayız. Aklınıza gelen her türlü husus ile ilgili bize ulaşabilir ve uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Firmaların bu alanda sistematik ve planlı bir şekilde yola devam etmeleri gerekir. ISO 14001 ve ISO 9001 standartları kapsamında firmaların yoğunlaşması nedeniyle firmalar iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olan durumlarda yetersiz kalmışlardır. Bu durumlarda firmaların gerçek ihtiyacı olan OHSAS 18001 standartıdır.

OHSAS 18001 ÖNEMİ NEDİR?

Firmaların içlerinde veya dışarıda verilen hizmetlerde olası iş kazalarının önüne geçilebilmesi, iş kazalarını en aza indirebilmek için ve iş sağlığı, güvenliği ile ilgili olan yasal tüm yükümlülükleri yerine getirebilmesiyle ilgili olan asgari şartları sağlamak amacı ile geliştirilmiş bir sistemdir. Kurumların kendi içinde yer alan risklerini kontrol edebilmesi ve firma içi performansların geliştirilebilmesi için sağlık, güvenlik alanındaki yönetim sistemleri ile ilgili olan tüm tanımlar kapsamında OHSAS 18001 uluslararası bir standartdır.

Hemen her sektör için gereken, her firmanın sektörel faaliyetleirni kapsayan organizasyonlara dahil edilebilen iş güvenliği ve iş sağlığı faaliyetleri kapsamındaki genel stratejileri ile uygun olarak ilerleyen sistematik bir şekilde ele alınan sistemdir. OHSAS 18001 belgelendirmesinde firmaların faaliyetlerinde karşılaştığı olağanüstü durumlardan kaynaklı olan tüm riskleri belirlemek ve kontrol altına alabilmek amacıyla OHSAS 18001 önem arz etmektedir.

OHSAS 18001´İN FİRMANIZA SAĞLADIĞI FAYDALAR

Birçok alanda firmaya OHSAS 18001 fayda sağlamaktadır. Özellikle bu standarda dahil olan firmaların iş sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili olarak uluslararası şartlara uygun olması, yasalara uygun olması sağlanmaktaydı. Kurumların saygınlığını arttırabilmesi için bu standarda dahil olması sebebiyle rekabet ortamında kendilerine avantaj sağlamaları kaçınılmazdır.

Firma içi kalitenin artacağı, tüm personelin moralinin yüksek  olacağı ve değerlerine önem veren bir marka olacağı belirlenmiştir. OHSAS 18001 ile potansiyel olarak kaynaklar tespit edilmekte ve sağlıkla ilgili, güvenlikle ilgili olan tüm riskler kontrol altına alınmaktadır.

Bir işletmenin OHSAS 18001 standardına sahip olması demek müşterilerinin ona karşı güvenini kazanması ve sadakatininde arttırılması demektir. Dünya standartlarına uygun olarak uyumların sağlanması ve maliyetlerin azaltılması için firmamız hizmetlerini sizlere sunmaktadır.

Ohsas ile beraber firmaların işgücü ve diğer kaynakların korunması sağlanmaktadır. Firma içinde veya dış hizmetlerde meydana gelebilecek tüm kazaların, olayların neticesinde meydana gelecek olan tazminat gibi maliyetlerde azalma olacaktır. Yasalara uygun olarak hareket edecğeinizden dolayı hedeflerinize bağlı olarak yönetim programları kapsamıdna hayata geçirilebilecek bir sistem kurulması sağlanmaktadır.

OHSAS 18001 faydaları arasında yer alan diğer hususlardan bahsetmek gerekirse, acil durumlara karşın eylem planlarınız herzaman hazır olacaktır. Depreme, yangına, sel ve benzeri gibi durumlarda işletmenin herzaman eylem planı hazır olacaktır. Ölüm, hastalık ve yaralanma gibi durumlardaki kayıplar büyük ölçüde bu sisteme dahil olmanızla birlikte engellenecektir. Ohsas 18001 ile kazalar en aza indirilecek ve  kazalar sebebi ile üretimlerinizde meydana gelecek olan zaman kaybı azalacaktır. Verimliliğin artması için OHSAS 18001 belgesine sahip olabilirsiniz.

İşletmeniz için güvenlik kültürünün gelişebilmesi ve tehlikelere karşı riskleri bilerek yönetimi sağlamanız için Florya Cert hizmetinizdedir.

Türkiye´nin neresinde olursanız olun uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Uzman kadromuz ile sizlere ulaşıyor ve en uygun fiyatlardan bu hizmeti sunuyoruz.

 


asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum