0505 579 17 20

Reach Kaydı

Reach Kaydı & Reach Belgesi ile alakalı bilgi paylaşımını yaptığımız bu içeriğimizde bir çok merak edilen hususa değindik. Kimyasal madde ihracatı konusu ile doğrudan bağlantılı olan ve ihracat işlemlerini direk etkileyen bu sistem, ülkemizden Avrupa Birliği ülkelerine yapılması planlanan kimyasal maddelerin ihracatında, ithalatçı firmalar için REACH mevuzatlarının gerektirmiş olduğu biçimde ihraç edecekleri ürünlerin ECHA´ya yani Avrupa Kimyasallar Ajansı´na kayıt ettirmeleri zorunludur.

Avrupa Birliği ihracaçtıları kapsamında yer alan tedarikçilerin üzerindeki baskı her geçen gün artmaktadır. Tedarik edilen kimyasal maddelerin karışım ve eşya kapsamında Reach Regülasyonu ile ilgili olarak bir uyum içerisinde olduğunun kanıtlanıyor olması gerekir. REACH sistemindeki karmaşıklık nedeni ile ürünlerinizin kabul görmesi ve sorunsuz bir şekilde işlemlerden geçmesi için uzman kadromuz ile Florya Cert olarak hizmetinizdeyiz. REACH yönetmeliğinin tamamına hakim olan, bu alanda tecrübe sahibi danışmanlarımız ile ülkemizin hemen her ilinde sizlerin hizmetinde oluyoruz.

Yönetmeliğe göre 2018 Mayıs ayından sonra üretilen veya Avrupa Birliği´nde satışa sunulacak olan tüm maddelerin 2 kategoride incelendiği bilinir. Bunlar KAYITLI ve MUAF kategorileridir. Kayıt yoksa, pazarda satış imkanı da yoktur. REACH kaydı kimysallar için oldukça önemli ve gereklidir.

REACH Belgesi ve Sistemi HakkındaReach kayıt numarası olmayan, Reach sertifikası bulunmayan kimyasalların Avrupa Standartlarına uymadığı bilinir. Bu sistem kapsamında doğru bir reach kayıt numarası elde etmek için güvenlik bilgi fformunuzun oluşturulması, msds bilgi formunun yaratılması ve diğer tüm işlemleri sağlıyoruz. Florya Cert ve Danışmanlık olacak en kısa sürede REACH kaydınızın yapılmasını sağlıyoruz.

Reach kaydı yapılması istenen her ürün veya madde için yapılması gereken testler vardır. Testlerin yanı sıra malzeme bilgi formları oluşturulmalıdır. Uzmanlarımız ile eksiklerinizi buluyor ve tüm hassas noktalara hakim bir şekilde, tüm dökümanlarınızı hızlı bir şekilde hazırlıyoruz. Reach belgesinde döküman inceleme ve aynı zamanda gizlilik sözleşmesi edinme için bizi arayarak ön bilgi alabilirsiniz. Teknik bilgiye sahip olan uzman kadromuz ile sizlerin hizmetindeyiz.

Firmaların bu sisteme kaydının yapılması ve sonrasında Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapabilmeleri için buradayız. Bu alanda kimyasalların sınıflandırılması, sürdürülebilirlik işlemleri, sertifika almak için yasaya uygunluk detaylarınız, ön kayıt işlemleri, işlem takipleri ve bir çok detayı sizin adınıza yürütüyoruz. Florya Cert olarak A.B. Reach kayıtları için gereksinimleri bilmekte ve sizi kısa süre içinde belgeyi almaya hazır hale getirmekteyiz.

Reach Sistem KaydıRegistration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals baş harflerinin kısaltması olan REACH´da kimyasal ürünlerinizin kayıt işlemleri, değerlendirilmesi, izinleri ve kısıtlamalarının bilinmesi ile alakalı tüm süreç kontrol edilmektedir. Avrupa Birliği´nde yer alan ülkelere 1 ton ve daha fazlasında kimyasal madde üreten firmalar, ithal eden firmalar için bir merkezi veri tabanına kayıt olması işlemleri zorunludur. Bu alanda karşımıza çıkan REACH sistemi ile kimyasal madde ihracatı kontrol altına alınır.

Florya Cert olarak A.B. İhracatında bulunacak olan firmaların tamamının yanındayız. Firmaların ürünleri ile alakalı uyumluluğu sağlamak üzere danışmanlık hizmetleri vermekte ve kimyasal maddelerin karışımlarının / eşyalarının analizleri ile denetlenmesini sağlamakta ve akabinde sertifikalandırılması alanlarında da tüm taleplerini karşılamaktayız.

Reach Danışmanlık HizmetleriUluslararası tedarikçilerden direk temin edilen maddeler yada distribütörlerden indirek olarak elde edilen maddelerde tedarik zincirinin tamamı komplike bir durum içerisinde olur. Bir çok sorunu önceden yok edebilmek için bu kayıt işlemlerinizi yaptırmalı ve firmanız için Reach uyumluluğunuzu edinmelisiniz. Avrupa birliği pazarına giriş yapabilmek ve şirketinizi büyütmek için aşmanız gereken tüm mevzuatları & yasaları biliyor ve size profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Daha fazla bilgi ve reach kaydı danışmanlığı hakkında teklif alabilmek için incelediğiniz  web sitemiz bulunan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

 

 

 

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum