0505 579 17 20

Sürdürülebilirlik Raporlaması

Genel  anlamına baktığımızda sürdürülebilirliğin daima var olabilmek için yapılan ve yapılması gerekenleri barındırdığını bilmekteyiz. Son senelerde gerek su kaynakları, gerekse çevrede meydana gelen sorunların başında gelen ve doğal kapatemizdeki sınırları bilerek hareket edilmesi, doğal olan dünya kapasitesinin devamlılığını dengelei bir ortamda yaratabilmek adına önemlidir. Çevresel sorunların karşılanabilmesi ve firmaların çevreye olan etkisini azaltabilmesi için zararların en aza indirilmesi gerekmektedir. Sürdürülebilirlik kavramı oldukça geniş bir anlamı içermektedir.

1987 senesinde sürdürülebilirlik ile alakalı Birleşmiş Milletler Dünya Çevre ve Kalkınma Komisyonu (WCED)´in açıklamalarında “gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini riske atmadan bugünün ihtiyaçları için yapılması gereken çalışmalar” olarak bahsettiği bu sistemi tek bir çatı altında tutmak istenilmektedir.

Peki sürdürülebilirlik rapor nedir? İşletmelere neden gereklidir?

Sürdürülebilirlik raporu, firmaların aktif olan tüm faaliyetleri ve geleceğe yönelik olan planlarını, hefedlerini hem ekonomik hemde sosyal anlamda, etik ana başlıklar ile hazırlayan sistemler bütünüdür. Bugün yasal biz zorunluluk olmasa bile uluslararası olan ticari faaliyetlerde, ihalelerde ve konsorsiyumlarda aranan özelliklerin başında gelir ve bu rapora sahip olan  ( sürdürülebilirlik raporu ) firmaların diğer firmalar arasında ayrıca bir değere sahip olduğu bilinir. İşletmelerin itibarının artmasına neden olan ve güvenliğini de sağlayan sürdürülebilirlik raporunda, işletme neredeyse tüm alanlarda denetlendiğini ve gelişmek için gerekli olam tüm adımlarını attığı gösterir.

Florya Cert olarak sizlere sürdürülebilirlik danışmanlığı hizmeti kapsamında " sürdürülebilirlik raporları " hizmetini sunmaktadır. Doğru ve etkili bir sürdürlebilirlik raporuna sahip olmak için; tüm personelinizin katılımı gerekir, sürdürülebilirlik raporlarında paydaşlarınızın da yer aldığı, firma yapısına bağlı olarak bazı ana stratejilerin belirlendiği bu çalışmalar uzman danışmanlar tarafından ortalama olarak 4 -5 aylık bir hazırlık sürecini gerektirir.

Tüm bu süreçte en iyi şekilde destekçiniz oluyor ve gerekli adımları Florya Cert danışmanları ile beraber atıyoruz.

Bugün Dünya´da gelişen teknoloji ve bilgiye ulaşımın da kolaylaşması sebebiyle hem ülkemizde hem de dünyada sürdürülebilirlik konusu çok önemli bir konuma ulaşmış ve firmaların gelecekteki potansiyellerini, yeni yatırımcılarını, paydaşlarını ve müşterilerini çok fazla ilgilendirmesi nedeni ile oldukça önem verdiği bir konusu haline gelmiştir. Sürdürülebilirlikte firmaların çevreye bırakmış oldukları tüm tahribatın  en aza indirilmesi ve çevreye yaşama şansının verilebilmesi gerekir. Çevre faktörlerinin haricinde işletmelere sosyal , ekonomik boyutları da incelemeden geçirmesini ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamasını isteriz. İşte bu sağlanan katkıların " SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORLARI " ile kanıtlandığı bu sistem için FLORYA CERT Türkiye´nin her yerinde sizlere hizmet verebilmektedir.

Sürdürülebilirlik Raporunun Faydaları Nelerdir?

* Sürdürlebilirlik raporu hazırlama hizmeti alan firmaların tüm durumlarının, tüm aşamalarının analizleri yapılmakta ve gelecekteki planları, stratejileri gözden geçirilerek yeniden oluşturulmaktadır.

* Sürdürülebilirlik raporları kapsamına dahil olan işletmeler için farklılıklar yaratılmış olacak ve artan rekabet ortamlarında rakiplerinden 1 adım önde oldukları bir dönem ortaya çıkacaktır.

* Sürdürülebilirlik raporunun sağladığı faydalar kapsamında uluslararası alandaki projelerde ve ihalelerde avantaj sahibi olursunuz.

* Firma riskleriniz en aza iner.

* Sürdürülebilirlik raporuna sahip olmanız sayesinde personellerinizin firmanıza olan bağlılıklarında artış gözlemlenecek ve firmaya sağladıkları yararda doğru orantılı olarak artacaktır.

* Sürdürülebilirliğe adapte olan firmaların ürünleri tüketiciler tarafından daha fazla tercih edilecektir.

* Firmaların sürdürülebilirliğe dahil olması ile beraber faaliyetlerinde, üretimlerine ve hizmetlerine bakış açısındaki değişimler gözlemelenecek ve yeni fırsatları beraberinde getirecektir.

* Kaliteli, güvenilir ve geleceğe önem veren firmalar arasında yer almanız sağlanacaktır.

Sizde firmanızın personel sayısı kaç olursa olsun, boyutu ne olursa olsun sürdürlebilirlik çalışmalarına katılabilir ve ihtiyacınız olan sürdürülebilirlik raporu için Florya Cert danışmanlarından destek alabilirsiniz. Firmaların her faaliyetinin daima kontrol altında olduğu ve ileriki dönemlerde karşılaşabilecekleri problemlerin giderildiği bir döneme girmek için bizi arayabilir ve en iyi hizmeti alabilirsiniz.

En iyi hizmet ve teklif için Florya Cert firması sitesinde yer alan telefon numaralarını hemen arayın.

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum