0505 579 17 20

Sürdürülebilirlik Stratejisi

Firmalar açısından sürdürülebilirliğe baktığımızda küresel & makroekonomik & çevresel ve toplumsal trendlerle bağlantılı bir şekilde hukuki düzenlemeler ve değişimlere hızlı bir şekilde adapte olunması gerektiğini ve bu aşamaları ele alır. Firmaların sürdürülebilirliğe ayak uydurabilmesi için hemen her adımlarını, her süreciniz gözden geçirmesi gerekmektedir.

Peki Sürdürülebilirlik Stratejisi Nedir?

Kurumsal bir yapıya sürdürülebilirliğin entegre edilmesi gerekir. Sürdürülebilirlik alanda yer alan tüm konuların bazı stratejik yöntemlere adapte olma aşamalarının tamamını Sürdürülebilirlik Stratejisi olarak adlandırabiliriz. Biz Florya Cert olarak hem sürdürülebilirlik hemde karbon ayak izi hesaplaması konularında uzmanlaşmış bir ekip ile hizmetlerimizi Türkiye´nin her yerinde sunabilmekteyiz.

Sürdürülebilirlik ile alakalı kurumsal sitemizde bir çok içerik yer almaktadır. Buradaki temel amaç sosyal, çevresel ve etik yönetim ile alakalı tüm risklerin önceden belirlenmesi ve risklerin birer fırsata dönüştürülmesi olacaktır. Sürdürülebilirliğin korunması ve kollanması amacı ile uygulanabilen bu stratejilerde başarılı sonuçlar alabilmek için firmaların yönetim ekiplerinden personellerine, tedarik hizmetleri aldıklarından kullanıcılarına kadar uzanan oldukça geniş bir alandır. Hemen her firma bireyinin ve her firma kolunun kapsamına dahil olur. Sürdürülebilirlik stratejisinde öncelikli olan amaç, firmanızın yaratmış olduğu tüm sosyal, ekonomik ve çevre bakımındaki etkilerin ele alınması ve deyimi yerindeyse hepsi bir denge içerisinde yönetilmesidir.

Bu alanda küçük bir örnek ile betimlemek gerekirse; bir kot üreticisi firmanın üretim sırasında kullandıkları su miktarını azaltması için alması gerektiği önlemler var ise öncelikle bu önlemi almadan önce hem personellerin sağlığını hemde ürün güvenliğini olumsuz etkileyecek bir durum olup olmadığına dikkat etmesi gerekmektedir. Sürdürülebilirlik stratejilerine dahil olmak isteyen ve bunları benimseyen firmaların riskleri ve fırsatları etkili  bir yaklaşım şekli ve yönetim sistemleri ile yönetmesi gerekir. Hem rekabet ortamında firmanızın gücünü ortaya koyar hemde firmanızın markalarına değer katarsınız. Sürdürülebilirlik hem firmanızın finansal sürdürülebilirliğine hemde çevreye önemli katkı sağlamaktadır.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK STRATEJİSİ DANIŞMANLIĞI

Florya Cert sizlere hem sürdürülebilirlik hemde sürdürülebilirlik stratejisi danışmanlığı hizmeti sunar. Sürdürülebilirliğe yalnızca ekonomik açıdan bakmamalısınız. Çevre ve sosyal anlamda firmaların sorumlulukları içerisindedir. Uzun vadede işletmenize ekonomik anlamda çok fazla yarar katacağından da ayrıca emin olabilirsiniz. Sürdürülebilirlik konusu her geçen gün Dünya üzerinde daha yaygın bri hal almakta ve bu alandaki yasal düzenlemeler & yükümlülükler artmaktadır. Firmaların en hızlı şekilde " sürdürülebilirlik stratejisi " danışmanlığı alması ve bu alanda gerekli adımları atması gerekir.

Sürdürülebilirlik Stratejisi

Bu durum firmaların genel kurum stratejilerinden ayrı olabilir ya da genel kurum stratejinizin içerisine entegre edilebilir. Sürdürülebilirlik ile alakalı olan her iki çeşitte de ortak yöntemler olacak ve firmanızın ihtiyacı olan tüm statejiler benimsenecektir.  Herhangi bir sektörde strateji geliştirmesine ihtiyaç duyan firmaların hizmetindeyiz.

YENİ MODEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK STRATEJİLERİ

Florya Cert sektörlerin hemen hepsine hakim ve bu alanda kendini kanıtlamış, uzun senelerdir sürdürülebilirlik faaliyetleri alanında hizmet veren eğitmene & danışman kadrosu ile sizlerin hizmetindedir.

Sürdürülebilirlik sistemlerinde yer alan stratejilerin firmaya kazandırılabilmesi ve uzun dönemler boyunca bunu devam ettirebilmeleri için tüm operasyonları ve operasyon süreçlerini yeni modele göre planlıyoruz. Dünya´da gelişmiş olan ekonomilere bakıldığında sürdürlebilirlik firma personellerinin işleri yapış tarzını bile değiştirmiş ve buna uygun olarka üreitm yapan firmalarını başarılı bir şekilde sürece dahil olması için operasyon ve organizasyon süreçlerini dahi sürdürülebilirlik stratejileri alanına taşımıştır. Firmalar için sürdürülebilirlik stratejisinde iletişim, anlaşma, uygulama ve bir çok alanda adımlar atılırve firmalar bunlar sayesinde çok daha hızlı yol alabilirler.

FLORYA CERT SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HİZMETLERİ

Markanızın ve firmanızın sürdürülebilirlik ile ilgili çok daha sağlıklı sonuçlar edinebilmesi ve ileriye dönük iyi iyileştirmeler elde etmesi için Florya Cert en iyi veri toplama, en iyi veri ölçme ve en iyi değerlendirme hizmetleri sunuyor.

Dünyadan Başarılı Sürdürülebilirlik Stratejisi Örneklerinden bahsedilmesi gerektiğinde;  Marks & Spencer  Plan A “Çünkü Plan B Yok!” stratejisine, Sainsburry’s, “2020’ye kadar 20 Sürdürülebilirlik Planı” stratejisine, Unilever’in “Sürdürülebilir Yaşam Planı” stratejisine bakılması  yeterli olacaktır.

Bu stratejilerin açılımları ve sizlerde hizmet almak istediğiniz danışmanlık faaliyetimiz için hiç zaman kaybetmeden bize ulaşabilirsiniz.

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum