0505 579 17 20

Ts En Iso/Iec 17025 Laboratuvar Akreditasyon Danışmanlığı

Ts En Iso/Iec 17025 Laboratuvar Akreditasyon Danışmanlığı ile ilgili bilgilerin tamamına Florya Cert kurumsal sitesinden erişebilir ve bu alanda en tecrübeli danışmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Öncelikle ISO 17025 Nedir?

TS/EN ISO17025 standardı ele alındığında burada genellikle Laboratuvar kalite yönetim sistemi ve laboratuvar teknik şartları ele alınır. Bu ISO standardında bir laboratuvarın spesifik testlerinin yapılması ve bu alandaki yetkin olması ile alakalı olarak tanınmasını sağlayabilmek adına gerekli şartların gerekliliklerinin edinilmesini açıklar. Uluslararası standartlar arasında olan ISO 17025´de laboratuvar akreditasyonları gönüllülük esasına dayanmakadır.. ISO 17025´de yetkinlik ise, bağımsızlık ve tarafsızlık odaklıdır. Bu belgede test ne olursa olsun. Testin ne zaman, nerede veya hangi kurum tarafından yapılırsa yapılsın aynı sonucu vermesini sağlamak amaçlanmaktadır.

ISO IEC 17025 laboratuar Akreditasyonuna bakıldığında bu standardın testlerde, kalibrasyon işlemlerinde bulunan tüm firmalar, kurumlar için uygulanabilir olduğu görülmektedir. Kalite geliştirme, yönetsel hizmetler ve teknik sistemlerin geliştirilmesi için bir çok adımı varıdr. 2000 Senesinde bu standart ile alakalı genel şartlar TSE tarafından yayınlanmıştır.

Florya Cert olarak ISO 17025 ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri sizlere sunacak ve bu alandaki en iyi hizmetleri nerede olursanız olun kurumunuza sağlayacağız.

Firmamızdan alacağınız Ts En Iso/Iec 17025 Laboratuvar Akreditasyon Danışmanlığı hizmetinde laboratuvarların teknik yeterliliklerinin belirlenebilmesi adına bazı detaylara dikkat edilmektedir. Bunlardan bazılarını sizlere sunmak gerekirse, deneylerin, ölümlerin yapıldığı  tesis nitelikleri, etkin bir şekilde kayıtların oluşturulması ve raporların sunulması sistemleri, numune alma ile alakalı uygulanan metodların uygunlukları, deneylerin, ölçümlerin yapıldığı donanımsal aletlerde ve cihazlardaki teknolojinin detayları ve kalibrasyn ayarları ve laboratuvar personellerinin vasıfları, eğitim durumları ve tecrübeleri gibi faktörlerdir.

Ts En Iso/Iec 17025 Laboratuvar Akreditasyonuna Kimler Sahip Olabilir?

Florya Cert´ten alacağınız danışmanlık hizmeti ile ISO 17925 standardında tüm işletmeler sahip olamaz. Bu belgeye sahip olabilecek olan firmalar deney / kalibrasyon hizmeti veren kurum / kuruluşlar olmalıdır. Bu alanda ise 3 farklı taraf durumu bulunur. 1. Taraf laboratuvarlar içerisine üreticinin sahip olduğu laboratuvarlar girmektedir. 2.taraf laboratuvarlara ise Müşteri laboratuvarları gelmekte ve 3. taraf laboratuvarlara son olarak bağımsız laboratuvarlar gelmektedir. Bu alanda incelemeler, ürün belgelendirmeleri, deneyler veyahut kalibrasyon hizmeti veren tüm laboratuvarlar Florya Cert´ten destek alabilirler.

ISO 17025 standardının en temel amacı deneylerin ve kalibrasyonların sonuçlarına bakıldığında güvenirliliğin sağlanmasıdır. Tüm bu sistem ve standartlar gibi ISO 17025´de hizmeti verecek olan laboratuvarların kaliteli, idari ve teknik olarak tüm işlemlerinde yönetim sistemlerinin geliştirilmesi amacı ile hazırlanan bir sistemdir.  ISO Belgeleri için en uygun tekliflere sahip olmak adına bize ulaşın.

Neden Ts En Iso/Iec 17025 Laboratuvar Akreditasyona Sahip Olmalısınız?

ISO IEC 17025 laboratuar Akreditasyonuna sahip olarak laboratuvar ve kurumunuz için bir çok faydadan yararlanmış olursunuz. Bu standart ile akredite olmuş laboravutarlardan çıkan test sonuçlarının hem ülke sınırları içerisinde hemde uluslararası alanda kabul görüyor olması en büyük faydası olacak bilinmektedir. Bu sisteme dahil olarak karşılıklı tanınma anlaşmalarındaki tarife dışı olan tm engelleri ortadan kaldıracaksınız. Kapasiteniz üzerinde olumlu bir etki bırakacak olan ISO 17025 belgesi sayesinde laboratuvarınız saygınlık kazanacak ve ticari anlamda rakiplerinden üstün olacaktır.

Ts En Iso/Iec 17025 Laboratuvar Akreditasyonu ile 3.taraflarında laboratuvarınızı tanımasının akabinde tek bir denetimden geçerek çoklu denetimlerle uğraşmayacak ve işinize daha rahat odaklanabileceksiniz. Firmamızdan alacağınız profesyonel danışmanlık hizmeti sayesinde deneylerinizde sunulan kalite düzeyi bir üst seviyeye çıkacak ve müşterileriniz çok daha memnun olacaktır. Florya Cert danışmanlıklarının tamamında olduğu gibi ISO 17025 danışmanlığı sayesinde personel eğitimleri verilecek ve tüm personelin teknik anlamda yeterliliği artacaktır. Cihazların, teçhizatların, laboratuvar ekipmanlarının düzenli bakımını yaparak çok daha uzun ömürlü olması sağlanacak ve çevre dostu bir firma olarak tanıncaksınız.


Sistem Belgelendirme ve kalite belgeleri hakkında merak edilen bilgiler ve daha fazlası için hemen çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

asansör belgelendirme

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum