0505 579 17 20

UKCA Belgesi

İngiltere´nin Avrupa Birliği topluluğundan ayrılması ile CE işaretinin İngiltere ve diğer Birleşik Krallık ülkelerinde yerini UKCA işaretine bırakmıştır. CE belgesi AB ülkelerinde ne ise, UKCA belgesi ve işareti de Birleşik Krallık´ta bulunan ülkelerde aynıdır. UKCA işareti olan ürünlerin güvenli olduğu gösterilmekte ve ürettiğiniz ürünlerin AB dışında İngilitere gibi ülkelerde satışa sorunsuz çıkabilmesi, ülkeye giriş yapabilmesi için UKCA işaretine ihtiyacı vardır. Florya Cert olarak UKCA işaretlendirmesi için aranan tüm özelliklere hakim danışmanlarımız ile hizmetlerimizi Türkiye´de yerleşik olan tüm müşterilerimize kısa süre içerisinde kazandırmaktayız. UKCA işaretlendirme süreci 2021´in ilk günü itibari ile hayata girmiştir. Geçiş sürelerinin başladığı bu dönem sonrasında İngiltere pazarında satılacak olan ürünlerde CE işareti olan ürünlerin satışı mümkün olmayacaktır. UKCA işareti bu pazara girebilmek için gerekmektedir.

UKCA İŞARETİBirleşik Krallık Uygunluk Değerlendirme Türkçe kelimelerinin ingilizce olanlarının baş harflerini alan UKCA´nın asıl açılımı "United Kingdom Conformity Assesment" dir.

Ürünleri üreten firmaların, ürettikleri tüm ürünlerin üzerlerinde UKCA işaretine yer vermesi, uygunluk değerlendirme süreçleri ile alakalı olan tüm adımların atıldığı ve ürünün uygun olduğunu ifade etmektedir.  İskoçya, Galler ve İngiltere ülkeleri´nde rahat bir ürün dolaşımı ve satışı yapabilmek için Florya Cert sizlerin yanındadır. Ce belgesi almak için uzman kadromuzdan destek almanızın yanı sıra bu pazarlarda da yer almak isteyen markaların yanında oluyoruz. CE belgesine sahip olan markaların ürünleri Avrupa Ekonomik alan kapsamında yer alan ülkelerde rahatça piyasaya sunulması, rahat bir şekilde arz edilmesi mümkündür. Ancak bu durum AB´den ayrılan Birleşik Krallık için UKCA işaretlendirmesini meydana getirmiştir. AV´den ayrılan bu ülkelerin pazarına ürün arz edebilmek için en doğru adrestesiniz. Sizlere uzmanlarımız ile profesyonel destek sunuyoruz.

UKCA BELGESİ ZORUNLU MU?


2021 Ocak 1 tarihinde BREXİT´in uygulamaya alınması ile ortaya ürünlerini İngiltere, İskoçya ve Galler ülkeleri topraklarına ihraç etmek isteyenler için UKCA işaretlendirmesinin ürüne iliştirilebilmesi süeçleri başlamıştır. Bu sürecin sonunda da 2022 Ocak 1 tarihinin hemen ardından UKCA işareti olmayan ürünlerin bu ülkelere ihracı mümkün değildir. Sistem gerekliliklerini karşılamayan firmaların ürünlerinin ihracatı duracaktır. Tüm hazırlıkların yapılması ve geçiş sürecinin hızlandırılması için bizden destek alabilirsiniz.

UKCA BELGESİAvrupa Birliği ülkelerinde serbest dolaşım için CE işareti olan tüm ürünlerde UKCA işaretinin bu pazar için olması gerekir. Bir çok ürün grubunu bu işaret kapsamakta ve zorunlu lmaktadır. CE işareti ile UKCA işaretleri aynı ürünlerde aynı anda kullanılabilmektedir. Mevzuatlarının benzer olması nedeni ile CE Belgesi olan ürünlerin UKCA standartlarına uygun olması daha rahat ve kolay olacaktır.

Florya Cert sizlerin UKCA belgesine sahip olabilmesi için alanında uzman danışmanlar ile hizmet vermektedir. Rapor ve belgelerinizin hızlı bir süreç içerisinde hazırlanabilmesi ve ekstra işlemlere gerek kalmadan bu standarda dahil olarak, markanızın ürünlerinin UKCA işaretine sahip olabilmesi için uzmanlarımız ile  süreçleri takip etmekeyiz.

UKCA İŞARETİ ARANAN BAZI ÜRÜN GRUPLARI

* Oyuncak güvenliği
* Radyo ekipmanı
* Basınçlı ekipman
* Kişisel koruyucu ekipman
* Gaz aletleri
* Makine
* Açık havada kullanım için ekipman
* Çevre dizaynı
* Aerosoller
* Alçak gerilim elektrik donanımı
* Tehlikeli maddelerin kısıtlanması

* Eğlence araçları ve kişisel deniz taşıtları
* Basit basınçlı kaplar
* Elektromanyetik uyumluluk
* Otomatik olmayan tartı aletleri
* Ölçüm aletleri
* Asansörler
* ATEX

ÖZEL KURALLARI BULUNAN UKCA ÜRÜNLERİ

* Tıbbi cihazlar
* demiryolu birlikte çalışabilirliği
* inşaat ürünleri
* sivil patlayıcılar

UKCA BELGESİ DANIŞMANLIĞIFlorya Cert sizlere ihtiyacınız olan tüm belgelendirme taleplerini kısa süre içerisinde kabul etmekte ve alanında uzman danışmanları ile bulunduğunuz şehirde hizmetler vermektedir.

Hali hazırda ürününüz için bir CE belgesine sahipseniz süreç daha kolay ilerlemektedir. CE işaretlerinin bulunduğu ürünler için kolay ve hızlı bir süreç olacaktır. Ancak yeni üretilen ve hiçbir belgeye sahip olmayan bir ürününüz olduğunda daha fazla detay olmasından dolayı süreç biraz daha farklı olmaktadır. Tabi her anlamda firmamızın uzman danışmanlarından destek alarak başarılı bir denetim ve belgelendirme süreçlerinden geçecek ve ürününüzün kapsamında yer alan yönetmeliklere, standartlara bağlı olduğunu göstereceksiniz. UKCA markalama süreçleri için bizden destek alarak sizlerde meşakatli olan bu süreçten kısa süre içerisinde ayrılacaksınız.

UKCA belgelendirmesi için detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruların yanıtlarını öğrenebilmek adına incelediğiniz kurumsal web sitemizde bulunan Florya Cert müşteri hizmetleri numaralarını arayabilirsiniz.

 

 • Eski Büyükdere Cad. No:27 Maslak - Sarıyer / İstanbul
 • 0505 579 17 20
 • 0505 579 17 20
 • info@floryacert.com
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum
 • Kurum